Rahandusminister pärib aru: kas linnal on ikka Mustpeade maja tarvis? (2)

Kultuuritoimetus
Copy
Tallinna Kammerorkester andis Mustpeade majas kontserdi koos dirigent Christian Karlseni ja kitarrivirtuoosi Jacob Kellermanniga.
Tallinna Kammerorkester andis Mustpeade majas kontserdi koos dirigent Christian Karlseni ja kitarrivirtuoosi Jacob Kellermanniga. Foto: Rene Jakobson

Rahandusminister Mart Võrklaev saatis reedel kirja Tallinna linnavalitsusele, kus uurib, kas Mustpeade maja osaline tagastamine Mustpeade vennaskonnale võiks halvendada seal kultuuriürituste korraldamist, vahendab ERR. Tallinna vanalinnas asuv Mustpeade maja on hetkel Tallinna filharmoonia ja Tallinna kammerorkestri kasutuses, kes kasutavad maja kontserttegevuseks. 

Juba 2013. aastal tekitas majaga seonduv küsimusi, sest rahandusministeerium ei tahtnud toona Mustpeade maja Tallinna linna omandisse anda. Nimelt avaldas riik juba 2012. aastal soovi, et maja tagastatakse Mustpeade vennaskonnale, millega linn nõus ei olnud.

Tüli linna ja riigi vahel jõudis isegi kohtusse ning käis läbi kõik kolm kohtuastet, kuni riigikohus tühistas 2013. aastal maja tagastamise otsuse ning maja jäi linnale. 

Tagasi üles