Meie oma kidramees Laur Joamets esineb taas USA kantritähega

Kultuuritoimetus
Copy
Sturgill Simpsoni kitarrist Laur Joamets David Lettermani saates
Sturgill Simpsoni kitarrist Laur Joamets David Lettermani saates Foto: Late Show with David Letterman

USA kantrilaulja Sturgill Simpson astub pärast mitmeaastast pausi taas lavale koos oma endise bändiga, kus mängib kitarri meie oma Laur Joamets. Eestist pärit Joametsa koostöö Simpsoniga algas juba kümne aasta eest. Lisaks Joametsale astuvad Simpsoniga publiku ette bassimängija Kevin Black ja trummar Miles Miller.

Little Joe'na tuntud Laur Joamets on Ameerikas elanud üle kümne aasta. Ta ei olnud Sturgill Simpsoni bändis algusest peale ametlik liige, kuid lõi kaasa Simpsoni läbimurdealbumil «Metamodern Sounds in Country Music» ning 2017. aastal võeti ta ametlikult Simpsoni bändis kitarristiks.

Kantrimees Sturgill Simpson (pildil) võttis uuesti oma bändi Laur Joametsa ning läheb temaga augustis publiku ette.
Kantrimees Sturgill Simpson (pildil) võttis uuesti oma bändi Laur Joametsa ning läheb temaga augustis publiku ette. Foto: Wikimedia Commons / Roberta

Sturgilli ja Joametsa viis omavahel kokku produtsent Dave Cobb, kes kuulis Joametsa oskustest tuttavate kaudu. Joamets on mänginud Sturgill Simpsoni kontsertidel, astudes sealhulgas rahva ette 2017. aasta Grammy auhindade jagamisel. Seejärel aga Simpsoni ja Joametsa koostöö mitmeks aastaks katkes ning Joamets on eeskätt keskendunud oma rokkbändile Drivin N Cryin.

Augustis astub Simpson aga üle mitme aasta uuesti lavale, olles üks San Franciscos toimuva Outside Lands festivali peaesinejaid. Ja Grammyga pärjatud Joamets on uuesti bändis! Pole veel teada, kas Simpson plaanib ka suuremale tuurile minna.

Tagasi üles