Emmanuel Macron langetas kohtu ette mineva Depardieu suhtes otsuse

Kultuuritoimetus
Uuendatud 8. mai 2024, 15:46
Copy
Prantsusmaa president Emmanuel Macron kaitses mullu jutusaates vägistamises süüdistatud Gérard Depardieud ja väitis, et näitleja on Prantsusmaa uhkeks teinud. Nüüd täpsustas Macron, et tegelikult ei soovinud näitlejat kaitsta, olgugi et nimetas teda inimjahi ohvriks.
Prantsusmaa president Emmanuel Macron kaitses mullu jutusaates vägistamises süüdistatud Gérard Depardieud ja väitis, et näitleja on Prantsusmaa uhkeks teinud. Nüüd täpsustas Macron, et tegelikult ei soovinud näitlejat kaitsta, olgugi et nimetas teda inimjahi ohvriks. Foto: Ludovic MARIN and Valery HACHE / AFP / Scanpix

Kui veel eelmise aasta lõpus teatas president Emmanuel Macron Prantsuse telekanali France 5 jutusaates, et mitmete naiste vägistamises süüdistatud tippnäitleja Gérard Depardieu on langenud lubamatu inimjahi ohvriks, siis nüüd otsustas Macron mõne kuu taguseid kommentaare selgitada ning kinnitada, et ei kiida heaks kuritegusid, milles Depardieud süüdistatakse.

Vesteldes Prantsusmaa naisteajakirjaga Elle, selgitas president, et tema kommentaare tõlgendati valesti ning temas ei tekita seksuaalse väärkohtlemise ja ahistamisega seotud küsimused ükskõiksust, nagu detsembris eetris olnud saate põhjal võis tunduda. «Ma lihtsalt üritan lugu pidada põhimõtetest, nagu näiteks süütuse eeldamine. Sellistest põhimõtetest, mis tänavu oktoobris lasevad õiglusel võidutseda,» kostis Macron, viidates kohtuprotsessile, mis Depardieu vastu oktoobris algab. Depardieud süüdistatakse kahe naise seksuaalses ründamises filmivõtetel 2021. aastal, samuti käib kohtust läbi Depardieu vastu tehtud süüdistus, mille on esitanud näitlejanna Charlotte Arnould.

Emmanuel Macron ütles detsembris Gerard Depardieu kohta, et kelleltki ei tohiks olulist autasu ära võtta lihtsalt kellegi väidete pärast.
Emmanuel Macron ütles detsembris Gerard Depardieu kohta, et kelleltki ei tohiks olulist autasu ära võtta lihtsalt kellegi väidete pärast. Foto: Jacques Witt / SIPA / 2312201941

Kui eelmise aasta lõpus telesaates osaledes teatas Emmanuel Macron kaitsvalt, et Depardieu on Prantsusmaa uhkeks teinud ja ei vääri talle osaks saanud lintšimist, siis nüüd on Macron end Depardieust pigem distantseerinud. Ajakirjale Elle ütles ta: «Mulle ei meeldi meedia tehtud kohtuprotsessid, õigusemõistmine läbi säutsude ja üleüldse. Me elame nüüd ühiskonnas, mis tahab inimese paari päevaga maha tappa ja siis ära unustada,» selgitas Macron. Ometi lubas riigipea, et mis puudutab vägistamist, võimu ja «meie brutaalsuskultuuri», on ta täiesti järeleandmatu.

Macroni esimesed kommentaarid Depardieu kohta põhjustasid palju pahameelt nii poliitikute kui feministide seas. 

Feministid protesteerivad niinimetatud macronarhia vastu pärast telesaadet, kus Macron kaitses vägistamises süüdistatud Gérard Depardieud.
Feministid protesteerivad niinimetatud macronarhia vastu pärast telesaadet, kus Macron kaitses vägistamises süüdistatud Gérard Depardieud. Foto: Photo by Sebastien SALOM-GOMIS / AFP
Tagasi üles