GALERII Erakordne ja põlatud: paheline Eyehategod pakkus eestlastele sünget elamust

Kultuuritoimetus
Copy

Reede õhtul andis Paavli kultuurivabrikus kontserdi maailma üks erakordsemaid ja põlatumaid sludge metal bände, Eyehategod. Agressiivset ja meeleheitlikku muusikat viljelev Eyehategod pakkus Eesti publikule unustamatut elamust. Vaata galeriist, kui sõgedalt möödus õhtu Paavli kultuurivabrikus!

Eyehategod tõusis pinnale maa-aluse muusikamaailma sügavustest 80date lõpus, New Orleansist Lousianast. Toored nii oma helis kui visuaalis, Eyehategod on sisuliselt kaasaegse sludge metali kui žanri alustala, inspireerides ja mõjutades bände omapärase kooslusega doomist, punkist ja bluusist.

Alates algusest soovis Eyehategod luua muusikat, mis oleks nende karmi keskkonna, tolleaegse räpase New Orleansi peegeldus. Nende isetituleeritud debüütalbum, mis anti välja juba enam kui kolm kümnendit tagasi lõi tsunami skaalal laineid metalikogukonnas. Heliline rünnak mida iseloomustaisd aeglased ja mudased rifid, nihilistlik lüürika ja Williamsi eristuv vokaal. Võta ette lugu «Blank» või «Serving Time in the Middle of Nowhere» ja näed, kuidas bänd suudab samal ajal ähvardada ja hüpnotiseerida.

Tagasi üles