Kes ta on? Pingelise novellikonkursi võitis andekas Viljandi gümnasist

Kultuuritoimetus
Uuendatud 13. juuni 2024, 18:11
Copy
«Eesti novelli» konkursi võitis 18-aastane Viljandi Gümnaasiumi õpilane Triinu Kree.
«Eesti novelli» konkursi võitis 18-aastane Viljandi Gümnaasiumi õpilane Triinu Kree. Foto: Sille Riin Rand

Kolmapäeval, 13. juunil kuulutati kohvikus Käkk välja Värske Rõhu ja «Eesti novelli» verinoorte novellikonkursi preemiad. Konkursi võitis 18-aastane Viljandi Gümnaasiumi õpilane Triinu Kree.

Juba teist korda aset leidva Värske Novelli konkursi eesmärk on julgustada ka nooremat põlvkonda proosat kirjutama ja avaldama. Võistlusel osalesid novellid 116 noorelt autorilt, tööde keskmine tase oli žürii sõnul märkimisväärselt kõrge.

Esikoha pälvis 18-aastase Triinu Kree novell «Kesköökülm». Värske Rõhu proosatoimetaja Paul Raud sõnas, et Kree tekst torkas koheselt silma oma julge ja isikupärase stiiliga, mis on omane kogenud kirjutajale.

««Kesköökülm» kõnnib õrnal sammul kuskil seal tõeliselt poeetilise proosa pärusmaal. Autor on leidnud endale vägagi väljendusrikkad kujundid ja fragmentsed loojupid osavalt tervikuks sidunud. Tulemuseks on tähelepanuväärselt küps ja humoorikalt eneseirooniline tekst, mis lugejat kuidagi külmaks ei jäta,» lisas Raud.

Eripreemia pälvis Jane Leinfeld novelliga «Tedretähnik», mis paistis silma hea keelevaistu ning mitmekihilisuse poolest, ning Katarina Kuninga tundliku ja omapärase häälega jutustatud novell «Ajamasin».

Võitjate vahel läks jagamisele 1500-eurone auhinnafond. Novellid ilmuvad Värskes Rõhus, võidunovell näeb ilmavalgust ka kogumikus «Eesti novell 2025».

Tagasi üles