KULTUURIS KUUM Misery elab taas! Andres Roosileht tõi teatrilavale Stephen Kingi hirmsaima loo

Ralf Sauter
, ajakirjanik
Copy
Näitleja ja lavastaja Andres Roosileht selgitab, kuidas WIlliam Goldmani stsenaarium «Misery» ekraniseeringule tänavu Kellerteatris lavale sai.
Näitleja ja lavastaja Andres Roosileht selgitab, kuidas WIlliam Goldmani stsenaarium «Misery» ekraniseeringule tänavu Kellerteatris lavale sai. Foto: Ralf Sauter

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingus «Kultuuris kuum» on seekord külas lavastaja ja näitleja Andres Roosileht, kelle lavastust «Misery» saab näha Kellerteatris. Roosilehega vestles kultuuritoimetuse ajakirjanik Ralf Sauter.

«Misery» ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja: nii mõnedki on lugenud Stephen Kingi romaani või näinud sellel põhinevat filmi, kus menukirjanik Paul Sheldon satub vangistusse oma suurima fänni Annie Wilkesi kodus ning peab maanilise naise rõõmuks kirjutama uut romaani oma «Misery» armuromaanide sarjas.

Sellest lähtuvalt tuleb Roosilehega juttu sellest, kuidas surve loomeinimest kannustab ja mõjutab, kuidas ennast loomeinimesena mitte maha müüa ning kuidas väljamõeldud lood hakkavad inimestele tunduma, nagu päris.

Ühtlasi paljastab Roosileht, millise kirjaniku tahaks tema lumevangist päästa ja enda koju viia, et näha, kuidas meister töötab. «Misery» etendub Kellerteatris uuesti sügisest ja selles mängivad peaosi Veikko Täär ja Liina Vahtrik. Lavastus põhineb William Goldmani stsenaariumil, mis kirjutati 1990. aastal ilmunud populaarse filmiversiooni jaoks.

Tagasi üles