Kumu näitus Ladina-Ameerika kunsti eksootiline maailm kohtub Euroopa traditsioonidega

Lisanna Lajal
, suvereporter
Copy

Mõned armastavad kangesti teistele õpetada, kuidas nood oma perekonnaelu peaksid elama. Ladina-Ameerikas olid selle jaoks isegi erilised maalid, mida teiste seas saab näha Kumus avatud näitusel «Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa.»

Kumus avati uus näitus «Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa». Möödunud neljapäeval olid Eestis The Phoebus Foundationi esindajad, et vaadata üle ja õnnistada soojade sõnadega sisse nende kogudest pärit kunsti väljapanek. Kumu direktor ja üks näituse kuraatoritest Kadi Polli ütleb, et see oli haruldane võimalus panna ise kokku näitus nii suure kunstikogu seast. Ligi kuuesajast teosest valiti Eestis näitamiseks veidi üle saja ning kunsti jagub lausa mitmele korrusele.

Mõte näituse sünnist ei tekkinud üleöö. Näituse teine kuraator Sirje Helme ütleb, et kõik sai alguse Kadrioru kunstimuuseumist, kus oli koroona-aegu avatud väljapanek The Phoebus Foundationi flaami kunsti kogudest. Pärast seda käis Sirje Antwerpenis taas Phoebus Foundationi kogusid vaatamas ning nägi imeilusat maali Uruguayst. Ei kulunud kaua aega kuni ta võttis ühendust Kadiga, et potentsiaalsest näituse ideest juttu teha.

Tagasi üles