GALERII Eesti publikuni jõuab esmakordselt poeetiline sissevaade apokalüpsise äärel kõlkuvasse maailma

Kultuuritoimetus
Copy

Täna esietendub Noblessneri valukoja Nobeli saalis maailma ühe enimmängituma helilooja Philip Glassi nüüdisaegne ooper «Hydrogen Jukebox», mida saab näha ainult viiel õhtul. Esimest korda on Eesti publikul võimalik osa saada teosest, millele libreto on kirjutanud revolutsiooniline biitnik-luuletaja Allen Ginsberg.

Philip Glassi muusika viib meid pöörasele rännakule, käsitledes teemasid alates armastusest ja mässumeelsusest kuni sõjavastasuse ja poliitilise vastupanuni. See on metsik sõit läbi 20. sajandi ikooniliste sündmuste.

Maailma ühe enimmängitava helilooja nüüdisaegses ooperis «Hydrogen Jukebox» kohtuvad Philip Glassi muusikaline geenius ning Allen Ginsbergi visionäärlik luule. See on minimalistlik, kaasahaarav ning poeetiline sissevaade apokalüpsise äärel kõlkuvasse maailma, kus põimuvad poeesia, soe huumor, eneseiroonia, lummavad meloodiad ning sünergia, mis tekib Glassi minimalistlike muusikakompositsioonide ning Ginsbergi haarava luule vahel.

Lummavas visuaalses vaatemängus kohtuvad dirigent Tõnu Kaljuste käe all Eesti tippsolistid ning muusikud.

Philip Glassi nüüdisaegset ooperit «Hydrogen Jukebox» saab näha ainult viiel õhtul – 6., 7., 16., 17. ja 18. juulil.

«HYDROGEN JUKEBOX»

Loojad: Philip Glass / Allen Ginsberg

Muusikajuht ja dirigent: Tõnu Kaljuste

Lavastaja ja videokunstnik: Veiko Tubin

Koreograaf-lavastaja: Ingmar Jõela

Valguskunstnik: Priidu Adlas

Osades: Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater), Heldur Harry Põlda (Rahvusooper Estonia), Iris Oja, Karis Trass (Rahvusooper Estonia), Maria Listra, Raiko Raalik (Rahvusooper Estonia) ning Tamar Nugis (Rahvusooper Estonia)

NARGEN OPERA BÄND koosseisus: Tiit Joamets ja Petri Piiparinen (löökpillid), Kadri-Ann Sumera ja Talvi Hunt (klahvpillid), Danel Aljo, Mari-Liis Vind ja Meelis Vind (puhkpillid)

Tagasi üles