Pärnusse koguneb 400 muusikut, toimub mitu erakordset konserti

Kultuuritoimetus
Copy
Pärnu muusikafestivali avakontserti dirigeerib Neeme Järvi.
Pärnu muusikafestivali avakontserti dirigeerib Neeme Järvi. Foto: Urmas Luik

Kümme päeva, 9.–19. juulini toimub suvepealinnas XIV Pärnu muusikafestival, mis toob publiku ette rahvusvahelised tippsolistid Kirill Gersteini (klaver), Alisa Weilersteini (tšello) ja Ksenija Sidorova (akordion). Nende kõrval on publikumagnetiks Eestist pärit rahvusvahelised solistid Hans Christian Aavik, Indrek Leivategija ja Tähe-Lee Liiv.

«Eriliselt hea meel on, et avakontserdil juhatab maestro Neeme Järvi noori, kelle jaoks on see kindlasti suurepärane ja põnev kogemus. Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester annavad Pärnus neli kontserti. Ootame lavale ka Kristjan Järvi uut kontserdiprojekti «Põhjala luiged»,» ütleb Pärnu muusikafestivali peakorraldaja Kristjan Hallik.

«Igal aastal on festivalil ka mõned uuendused varuks. Sel aastal oleme kutsunud Pillifondi gala kunstiliseks juhiks viiuldaja Hans Christian Aaviku, kelle käe all õhtu kava kokku pannakse. Samuti teeme koostööd hiljuti Pärnus ametisse asunud dirigendi Henry Christopher Aavikuga ja tema juhatusel Pärnu Linnaorkestriga, kes sisustavad öökontserdi. Taas on festivali kavas ka lastekontsert Ammende villas, kuhu ootame muusika ja pillidega tutvuma eelkooliealisi lapsi koos oma vanematega,» jätkab Hallik.

Festival algas 9. juulil eelkontsertidega Tallinnas ja Arvo Pärdi Keskuses, kus Järvi Akadeemia Sinfonietta ning ambitsioonikas ja rahvusvaheline Järvi Akadeemia dirigeerimiskursus esimest korda publiku ees kohtuvad.

10.–19. juulil toob festival kümneks päevaks Pärnusse arvuka muusikute ja muusikasõprade kogukonna. Kontserdid toimuvad igal õhtul ning selle ümber täitub suvepealinn festivalimeluga.

Pärnu kontserdimaja laval toimuvast on võimalik osa saada ka üle ilma Pärnu Muusikafestivali TV kaudu https://parnumusicfestival.tv/pmf. Samuti kannab Klassikaraadio üle kõik Pärnu muusikafestivali kontserdid.

Mullu valiti Pärnu muusikafestival Euroopa 29 parima klassikalise muusika festivali hulka. Festivali külastas 10 000 inimest ning veebiülekandeid jälgis üle 9500 unikaalse vaataja.

Pärnu muusikafestival on üks tuntuimaid rahvusvahelisi klassikalise muusika festivale Eestis, mis ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kõrgetasemelise kontsertprogrammi ning Paavo Järvi juhtimisel ja juhatamisel tegutseva Eesti Festivaliorkestri, mis on tuuritanud väärikates kontsertmajades üle Euroopa, samuti esinenud BBC Promsil Albert Hallis. Orkester esineb alati kord aastas kodupubliku ees Pärnus Pärnu muusikafestivalil. Täpsem info www.parnumusicfestival.ee

Tagasi üles