13. ja 14. augustil leidis Tallinnas Fotografiskas aset kolmas kammermuusikafestival.
KAKS GALERIID ⟩ Fotografiska hõljus kaks päeva kammermuusika imelistes helides
Rahvusvaheline fotomuuseum loob sõbraliku ja nüüdisaegse atmosfääri, mis sobib festivali visiooniga. Festivali eesmärk on luua samasugune õhustik, nagu paarsada aastat tagasi toimunud schubertiaadidel, kodustel koosviibimistel, kus tutvustatid sõprade-tuttavate seltskonnas helilooja Franz Schuberti loomingut.
Sel aastal kõlas festivalil Ameerika ja inglise heliloojate looming. 13. augusti kontserdi peateoseks oli Erich Wolfgang Korngoldi armastatud keelpillisekstett. Lisaks tuli ettekandele Vaughan Williamsi keelpillikvintett. Laval olid viiuldajad Triin Ruubel ja Emma Yoon, vioolamängijad Xandi van Dijk ja Kaija Lukas ning tšellistid Alexander Kovalev ja Theodor Sink.
14. augusti lõunaajal astusid üles noored eesti muusikud Triin Veissmann, Iris Eva Aabloo, Kristin Klesment ja Ekke Rainer Arndt, kes moodustasid keelpillikvarteti spetsiaalselt selleks kontserdiks. Neid juhendas Signum Quartetti liige Xandi van Dijk (vioola).
14. augusti õhtul kõlasid Ernő Dohnányi sekstett viiulile, vioolale, tšellole, klaverile, klarnetile ja metsasarvele, Amy Beachi «Romanss» viiulile ja klaverile, Huw Watkinsi trio «Speak Seven Seas» klarnetile, vioolale ja klaverile ning Charles Ivesi «Largo» klarnetile, viiulile ja klaverile. Teoseid kandsid ette Triin Ruubel, pianist Kärt Ruubel, klarnetimängija Taavi Orro, metsasarvemängija Björn Olsson, Xandi van Dijk vioolal ja tšellist Aleksander Kovalev.
Festivali lõpetas hilisõhtune kontsert «Late Night Modern», kus astus üles eesti üks silmapaistvamaid jazz-pianiste Kirke Karja. Ettekandele tulid eri osad Paul Hindemithi suurejoonelisest teosest «Ludus Tonalis2 ja Karja Hindemithi kompositsioonitehnikast inspireeritud improvisatsioonid.