«Ma arvasin, et praeguseks hetkeks oleme me edasi liikunud valedest ning ei pea enam Lyle'ist looma karikatuuri, mis tugineb täielikult valedel. Ma usun, et valik Lyle'i niivõrd vääralt kujutada on tehtud meelega ja teadlikult, sest ma ei usu, et Ryan Murphy on päriselt nii naiivne ja oma kujutlustes ebatäpne, et ta oleks seda teinud heade kavatsustega. Ta oli meie loo suhtes teadlikult halbade kavatsustega,» algab avaldus.
Menendeze avaldus jätkub: «On kurb, et Netflixi ebaausad viisid jõhkrate kuritöödega seotud tragöödiate kujutamise puhul on viinud meid tõest kaugemale ja tagasi aega, mil prokuratuur ehitas kogu oma narratiivi üles veendumusele, et mehi ei kuritarvitata seksuaalselt ja et mehed kogevad vägistamisega seotud traumat teisiti kui naised.»
Erik Menendez mainis oma avalduses ka, et on tõeliselt demoraliseeriv teada, et olukord ei ole kuidagi muutunud ning et üks võimupositsioonil olev mees võib järkuvalt õõnestada edusamme, mis mehed on teinud oma lapsepõlvetraumadega toimetulemisel.
«Vägivald ei ole kunagi vastus ja on alati traagiline. Loodetavasti ei unustata kunagi, et lastevastane vägivald loob sada kohutavat ja vaikset stseeni, kus kuritegevus saab vohada. Stseeni, mis paljastatakse harva, sest alatihti jäävad need sära ja glamuuri taha, kuid see tragöödia jätab oma jälje kõigisse asjaosalistesse. Kõigile neile, kes on mulle käe ulatanud ja toetanud – tänan teid südamest,» lõpetades avalduse.