Saada vihje

Jaak Sooääre nimelise noore jazz-muusiku stipendiumi pälvisid Lisanne Pappel ja Marcus Tuul

Copy
Tänu Kultuuripartnerluse toetusele läheb kittarist Marcus Tuulel Haagi kuninglikus konservatooriumis magistrikraadi omandamine lihtsamini.
Tänu Kultuuripartnerluse toetusele läheb kittarist Marcus Tuulel Haagi kuninglikus konservatooriumis magistrikraadi omandamine lihtsamini. Foto: Rene Jakobson

Jaak Sooääre nimelise noore jazz-muusiku esimese stipendiumi pälvisid Amsterdami konservatooriumis bakalaureusekraadi omandav pianist Lisanne Pappel ja Haagi kuninglikus konservatooriumis magistrikraadi omandav kitarrist Marcus Tuul.

Kaks 2500 euro suuruses stipendiumit antakse pidulikult üle 27. detsembril jazz-klubis Philly Joe's toimuval kontserdil, kus publiku ette astub trio koosseisus Lisanne Pappel, Lota-Loviisa Rohtla ja Marcus Tuul.

Stipendiumi väljaandmist nõustab Jaak Sooäär ja seda rahastab tänavu ettevõtja Olav Miil.

Pianist Lisanna Pappel võib nüüd Amsterdami konservatooriumis Kultuuripartnerulse toel rahulikult bakalaureusekraadi nimel tööd teha.
Pianist Lisanna Pappel võib nüüd Amsterdami konservatooriumis Kultuuripartnerulse toel rahulikult bakalaureusekraadi nimel tööd teha. Foto: Kirke Kuiv

Lisanne Pappel on jazz-pianist, kes on lõpetanud Heino Elleri muusikakooli rütmimuusika klaveri erialal. Alates 2023. aastast omandab ta jazz-klaveri bakalaureusekraadi Amsterdami konservatooriumis. Lisanne Pappel on pianist Sandra Eowyn Karu debüütalbumil «Handle with Care» ning Miina Rikka debüütalbumil «Päikesekollane».

Lisanne on esinenud erinevate koosseisudega festivalil Tudengijazz, on osalenud Jazzkaare linnaruumiprojektis ning musitseerib ka koosseisus Living Room Quintet. Lisanne kuulub koosseisu Duo Tundmus, mis esitab ja kirjutab traditsioonilisest jazz'ist inspireeritud omaloomingut. Lisanne suurimateks eeskujudeks on pianistid Bud Powell, Barry Harris ja Oscar Peterson.

Marcus Tuul on Tartust pärit kitarrist, kes 2023. aasta kevadel lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia. Eestis on tema juhendajateks olnud Karl Laanekask, Andre Maaker ja Marek Talts. Lisaks on ta end täiendanud Erasmus+ programmi raames Helsingis Metropolia ülikoolis õppides Jere Haakana käe all.

Tänu Kultuuripartnerluse toetusele läheb kittarist Marcus Tuulel Haagi kuninglikus konservatooriumis magistrikraadi omandamine lihtsamini.
Tänu Kultuuripartnerluse toetusele läheb kittarist Marcus Tuulel Haagi kuninglikus konservatooriumis magistrikraadi omandamine lihtsamini. Foto: Rene Jakobson

Marcus on tegutsenud erinevates koosseisudes, sealhulgas Ingrid Rabi Group, peobänd Välk, INGRA, Anna Lea Haamer Quintet, Living Room Quintet ja Any Key Trio, kellega salvestas 2022. aastal omaloomingulise EP ja osales Serbias toimunud Novi Sad Jazz Marathonil. Marcus pälvis 2023. aastal Viljandi kitarrifestivali välja antava Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia. 2024. aasta sügisest omandab Tuul magistrikraadi Hollandis, Haagi kuninglikus konservatooriumis.

Kultuuripartnerluse SA juhataja Meelis Kubitsa sõnul on stipendium ellu kutsutud eesmärgiga toetamaks eesti noorte jazz-muusikute õpinguid ja rahvusvahelise karjääri edenemist. «See kattub meie laiema missiooniga panustada eesti noorte muusikute õpingutesse ja soodustada nende maksimaalset liitumist rahvusvahelise võrgustikuga. Seejuures on oluline märkida, et stipendiumi idee on pärit koostööst muusik Jaak Sooäärega ja on ühtlasi tunnustus tema tööle eesti jazz-muusika keskkonna kujundamisel nii muusiku kui pedagoogina. Stipendiaatide valiku tegi Jaak koos kolleegidega ja idee algataja ja rahastaja neid valikuid ei mõjuta,» sõnas Kubits.

Stipendiumit rahastav Olav Miil on eesti ettevõtja, kes on tuntud eeskätt Maakri kvartali rajaja ja Eften Capitali ühe asutajana. 2020 aasta kevadel asutatud Kultuuripartnerluse Sihtasutuse eesmärk on võimaluste otsimine ja keskkonna kujundamine erainitsiatiivi täiendavaks kaasamiseks kultuuri rahastamisel avalikes huvides.

Tagasi üles