«Nii Maryl kui Katherine'il olid punakad juuksed ja sinakad silmad ning nad olid selle miniatuuri tegemise ajal umbes 30-aastased. Sellest ka segadus,» ütleb Rutherford. «Ka kandsid nad sarnaseid rõivaid, ehkki Parr oli tavaliselt uhkemalt riietatud. Samas on nende ninad selgelt erinevad.»
On ka teisi olulisi, äsja avastatud vihjeid. 16. sajandi ehteekspert Nicola Tallis märkas, et rist, mida Mary I kannab Compton Verney portreel, on sarnane sellega, mis tal on National Portrait Gallery väikesel portreel, mis omistati Horenboutide perekonnale. Sellel on neli teemanti ja kolm pärliripatsit.
Siis avastas Emmerson Mary I kuninglike kuludokumentide põhjal, et 20. juulil 1546 kinkis isa Henry VIII Maryle musta risti viie teemandi ja kolme pärliripatsiga. See pärlitega ehitud rist sobib kokku sellega, mida Mary I miniatuuris kannab.
Ajalooürikutest selgub ka, et miniatuuri autoriks võib olla naiskunstnik, sest ülestähendused näitavad, et Mary I kinkis kunstnik Susanna Horenboutile musta siidi. «See on tohutult põnev, et naine maalib naist,» tunnistab Rutherford.
Arvatavasti maaliti portree millalgi 1546. aastal, kui Mary I oli 30-aastane.
«On täiesti võimalik, et selle miniatuuri tellis tegelikult Katherine ise,» ütleb kunstiteadlane Emmerson, mistõttu on eriti irooniline, et portree, mida nii kaua arvati olevat Parr, on tegelikult Mary I.