Saada vihje

Blitzkrieg Bop Suur perekonnatüli seab punkmuusika pioneeride eluloofilmi ohtu

Copy
Punkbändi Ramones liikmete eludel põhinev film võib pärast õiguslikku vaidlust hoopiski ilmumata jääda.
Punkbändi Ramones liikmete eludel põhinev film võib pärast õiguslikku vaidlust hoopiski ilmumata jääda. Foto: TopFoto/SCANPIX

Punkbändi Ramones liikmete eludel põhinev film võib pärast õiguslikku vaidlust hoopiski ilmumata jääda, vahendab Guardian. Vastuolulisel elulooraamatul põhinevat filmi on algusest peale saatnud skandaalid.

Pärast aastaid kestnud õiguslikku vaidlust Ramonesi pärandi üle, mida jagavad surnud laulja Joey ja kitarristi Johnny perekonnad, näib kohtuotsus olevat peatanud Netflixi raamatu kohandamise filmiks.

Raamat «I Slept With Joey Ramone» («Ma magasin Joey Ramone'iga»), mille autor on Mickey Leigh, pole kunagi Johnny Ramone'i lese Linda Cummings-Ramone'i heakskiitu saanud, mistõttu kaebas Cummings-Ramone Mickey Leigh' jaanuaris kohtusse, süüdistades teda Ramonesi filmi arendamises, mida ta algselt esitles kui Joey Ramone'i filmi. Ta väitis, et see kahjustaks bändi mainet ja seaks ohtu võimaluse, et kogu bändist ilmub autentne eluloofilm.

Leigh esitas seejärel vastuhagi, süüdistades Cummings-Ramone'i kaubamärgi ja lepingu rikkumises ja bändi intellektuaalomandi kasutamises «isikliku kuulsuse ja edevuse huvides».

Nüüd on aga otsustatud filmi juurest eemaldada režissöör David Frey. Otsuses süüdistati Frey’d ettevõtte huvide eiramises ja «düsfunktsionaalse ning häiriva» suhte loomises Cummings-Ramone’iga. Vahendaja märkis, et Frey ei saanud Leigh’ mälestusteraamatu kohandamiseks Cummings-Ramone’i nõusolekut, mida Netflix kirjeldas kui «Ramonesi lugu». Samuti leiti, et Frey rikkus oma «aususe ja lojaalsuse kohustust».

Joey ja Johnny Ramone ei suhelnud pärast seda, kui Linda, kes algselt käis Joeyga, abiellus hiljem Johnnyga. Joey kirjutas armukolmnurgast laulu «The KKK Took My Baby Away», ja nad suhtlesid ainult kolmanda osapoole vahendusel, isegi tuuribussis. Linda aga ei lõpetanud kunagi Joey imetlemist, keda peetakse üheks rokiajaloo kõige karismaatilisemaks lauljaks.

Vaidlus filmi üle ulatub tagasi aastasse 2006, kui Cummings-Ramone andis nõusoleku võimaliku filmi jaoks, kuid hiljem väitis, et film põhineb Leigh’ ühepoolselt esitatud versioonil bändist. Leigh, tuntud ka kui Mitchel Hyman, vaidles vastu Cummings-Ramone’i otsusele võtta nimi Linda Ramone, mis tema sõnul jätab vale mulje, justkui naine oleks bändi pärandi hoidja.

Ramones on nüüd kuulsam kui kunagi varem, kuid nagu paljude teiste rokkbände puudutavate vaidluste puhul, on tüli sama palju seotud mütoloogia kontrollimisega kui äriga.

Tagasi üles