Saada vihje

Kunstnik Madlen Hirtentreu: tahaks teha maksimaalselt ühe soolonäituse kolme aasta jooksul

Copy
Kunstnik ja hobune. Hobune oli Madlen Hirtentreu sõnul näituse «lõpuboss», kirss tordil.
Kunstnik ja hobune. Hobune oli Madlen Hirtentreu sõnul näituse «lõpuboss», kirss tordil. Foto: Kertin Vasser

Madlen Hirtentreu näitus «Samurai horisont» vajas ühel hetkel karussellielementi, sest selle teema on aeg, mis käib ringi. Nii astubki peaosas üles elusuuruses hobune.

Küsin Hirtentreult selle saamislugu. Ta on küll multidistsiplinaarne kunstnik, aga kui ta peaks sellist nullist tegema, siis see võtaks kaua aega, isegi kui on puidust. Performatiivsele installatsioonile «Kliinik pärast paati» (2019) valmistas Hirtentreu savist imikuid viis kuud. «Leidsin hobuse pärast nelja kuud detektiivilikke otsinguid,» ütleb ta.

Kõigepealt helistas Hirtentreu läbi lõbustuspargid, sai neilt infot Madalmaade oksjonite kohta, surfas seejärel internetis ning jõudis Belgia ja Ameerika turgudele. 30 sentimeetrist kõrgemat karussellihobust ei leidnud, aga sattus puuhobuse peale. «Välismaalt oli võimatu missioon see siia saada,» meenutab Hirtentreu. Korraks ta loobus mõttest. Siis hakkas Eestist otsima ja leidis antiigist.

Tagasi üles