Saada vihje

Eesti raamatuajaloo vanimad ja tähtsaimad reliikviad näitusel​​

Rariteetsete raamatute näitus Niguliste kirikus. Pildil üks näituse kuraatoritest Lea Kõiv ja külastaja Lembit Lõhmus.
Rariteetsete raamatute näitus Niguliste kirikus. Pildil üks näituse kuraatoritest Lea Kõiv ja külastaja Lembit Lõhmus. Foto: Tairo Lutter

Mismoodi kirjutas Martin Luther ja milline näeb välja Kristjan Jaak Petersoni ainus säilinud pilt? Oskate lugeda sõnu Wanradti ja Koelli katekismusest?

Fragmendid 1535. aastal ilmunud Wanradti ja Koelli katekismusest, mis on esimene osaliselt säilinud emakeelne trükis ja seega alus meie trükisõna teekonnale ning rikkalikule kirjanduspärandile.
Fragmendid 1535. aastal ilmunud Wanradti ja Koelli katekismusest, mis on esimene osaliselt säilinud emakeelne trükis ja seega alus meie trükisõna teekonnale ning rikkalikule kirjanduspärandile. Foto: Tairo Lutter

Tänavu möödub 500 aastat eestikeelse raamatu sünnist ja selle tähistamiseks avati eile Niguliste muuseumis näitus «Eesti raamat 500. Reliikviad», kus on turvalistest hoiukambritest korraks vaatajate ette toodud eesti raamatuloo kõige haruldasemad reliikviad. See on seninägematu ülevaade meie kirjakultuuri ja trükiste arengust 16.–19. sajandini.

Kommentaarid
Tagasi üles