:format(webp)/nginx/o/2019/07/16/12371195t1h9374.jpg)
Sotsiaalmeedias läksid möödunud nädalal liikvele kuulujutud, et kurikuulus nukk filmist «Annabelle» on kaduma läinud, vahendab Independent. Paljud usuvad, et nukk on seestunud ning nukuga käivad kaasas ka mitmed teised linnalegendid, mida filmifännid ka usuvad.
«Deemoni poolt vallatud» nukk, mis on saanud õudusžanris üsna klassikaliseks nähtuseks, on kuulujuttude kohaselt põgenenud, kui ta oli ringreisil «Devils on the Run», mida korraldab New England Society for Psychic Research (NESPR).
Mai alguses tegi nukk, mis tavaliselt asub NESPR-i Warrens’ Occult Museumis, mille asutasid paranormaalsuse uurijad Ed ja Lorraine Warren, ringreisil peatuspaiga New Orleansis. Alusetud oletused, et ta oli kuidagi Louisianas olles kaduma läinud või suisa ise põgenenud, hakkasid internetis levima pärast seda, kui mõned külastajad väitsid, et nad ei näinud nukku ekskursiooni ajal.
Samal ajal hakkasid levima ka kuulujutud, et kadumispaiga lähedal olevas kuurordis toimunud tulekahju taga on just nimelt Annabelle'na tuntud nukk.
Nüüd on NESPR peauurija Dan Rivera kummutanud teooriad, et nukk oli kadunud, TikToki videos, mis postitati laupäeval. «Ma olen praegu muuseumis ja ma lihtsalt tahan teile näidata, et Annabelle on Warrenite okultismimuuseumis,» ütles Rivera. «Lähme sisse ja vaatame.»
Pärast muuseumisse sisenemist kõndis ta nukuni, mis istus puidust kapis.
«Annabelle ei ole kadunud, ta ei ole Chicagos,» kinnitas ta fännidele, jagades, et nad osalevad siiski 2025. aasta Rock Islandi Esoteerikanäitusel Rock Islandis, Illinois' osariigis.
NESPRi Facebooki kontole oli postitatud täiendav teade, kus öeldi: «See on kuulujutt... Annabelle'i ei ole varastatud. Nukk on kindlalt Warrenite okultismimuuseumis.»
See ei ole esimene kord, kui nuku väidetav kadumine on internetis laialdast paanikat tekitanud. 2020. aastal oli Tony Spera, Ed ja Lorraine Warreni väimees, sunnitud selgitama kuulujutte, et nukk oli oma kapist põgenenud.
«Ma olen siin, et teile midagi öelda,» ütles ta sel ajal pere YouTube'i kanalis. «Ma ei tea, kas te tahate seda kuulda või mitte, aga Annabelle ei põgenenud. Annabelle on siin. Ta ei läinud kuhugi. Ta ei teinud reisi. Ta ei lennanud esimeses klassis ja ta ei läinud oma poissi vaatama,» naljatas Spera. «Kui Annabelle tõesti lahkuks, oleks see murettekitav, sest temaga ei tohiks nalja teha.»
Annabelle nuku omanikuks oli esmakordselt tudeng, kes kutsus 1970. aastal Warrenid, kui ta väitis, et Annabelle hakkas üles näitama pahatahtlikku ja hirmutavat käitumist.
Kontrollimise käigus väitsid Warrensid, et nukk oli seestunud surnud tüdruku vaimust.
Annabelle ilmus esmakordselt 2013. aastal filmis «Kurja kutsumine» enne, kui ta sai omaette kõrvalfilmide sarja. «Annabelle» ilmus 2014. aastal, millele järgnesid «Annabelle: loomine» 2017. aastal ja viimane osa «Annabelle tuleb koju» 2019. aastal.