Skip to footer
Saada vihje

Filmilegend paljastab: selle komöödia võtteplatsile tassiti kokaiini kohvritega kohale

«Popeye»​ peaosas oli Robin Williams, kelle jaoks oli see esimene filmiroll pärast seda, kui ta oli saanud kuulsaks telesarjades.
  • Barry Dilleri autobiograafia paljastab, kui palju narkootikume tegelikult 1980. aastatel tarbiti.
  • Film oli Robin Williamsi karjäärile määrava tähtsusega.
  • Ehkki kinokülastajatele film meeldis, jäid kriitikud filmi puhul kahtlevale seisukohale.

Endine Paramount Picturesi tegevjuht paljastas hiljutises intervjuus filmi, mille tegemiseks kulus kõige enam kokaiini, vahendab Variety. Tegemist on ühe 1980. aasta filmiga, mis andis muuhulgas tõuke ka Robin Williamsi karjäärile.

Hiljaaegu ilmus endise Paramount Picturesi tegevjuhi Barry Dilleri autobiograafia «Who Knew»​, kus filmilegend paljastab muuhulgas ka mitmeid saladusi, mis puudutab erinevaid filmivõtteid. Näiteks paljastas ta ühe raamatuesitluse küsimuste-vastuste voorus, milline oli kõige kokaiinilembesem võtteplats, mida ta kunagi külastanud on.

Nimelt küsis New Yorgi raamatuesitlusel moderaator Anderson Cooper Dillerilt otsesõnu, kui palju kokaiini filmivõtetel tarbiti ning milline on kõige kokaiinilembesem võtteplats, mida ta oma karjääri jooksul külastas. Endisel stuudiojuhil oli vastus peaaegu kohe varnast võtta: tema sõnul oli selleks filmiks Robert Altmani film «Popeye» (1980).

«Kokaiinilembene filmivõtteplats? Oh, «Popeye»,» vastas Diller. «Muuseas, võite selle isegi üle kontrollida, kui filmi vaadata. Kui vaatate «Popeyed», siis mõelge sellele, et kui keskmise filmi kiirus oli 33 pööret minutis, siis see on film, mis jookseb kiirusel 78 pööret minutis.»

Diller oli Paramount Picturesi eesotsas aastatel 1974 kuni 1984. Tema hiilgav ametiaeg stuudios hõlmas hittfilme nagu «Saturday Night Fever», «Indiana Jones», «​Grease» ning «Beverly Hillsi võmm» teiste klassikute seas. 

«See oli toona möödapääsmatu,» ütles Diller filmi võtteplatsi narkolembuse kohta. «Tol ajal vedasid nad filmi karpides. Seda filmiti Maltal, aga filmikassetid saadeti Los Angelesse igapäevaseks töötlemiseks tagasi. Me saime alles hiljem teada, et filmikassette kasutati tegelikult kokaiini saatmiseks sinna ja tagasi. Kõik olid kogu aeg pilves.»

«Popeye»​ peaosas oli Robin Williams, kelle jaoks oli see esimene filmiroll pärast seda, kui ta oli saanud kuulsaks telesarjades «Happy Days»​ ja «Mork & Mindy»​. Filmis mängis ka Altmani muusa Shelley Duvall Olive Oylina. Film oli kassahitt, teenides üle maailma 60 miljonit dollarit ehk film põhimõtteliselt kahekordistas selle tootmiseelarve. 

Ehkki publikule näis film meeldivat, olid kriitikute arvustused segased. Variety kriitik kirjutas oma esialgses «Popeye»​ arvustuses, et «Popeye» oli palju, palju parem, kui see oleks võinud olla, arvestades väljakutset, mille see endale esitas. «Kuid katastroofi vältimine ei ole tingimata sama, mis edu. Väliselt on Robin Williams suurepäraselt muudetud punnis kätega pilootsõduriks, kuid kõrvaga kuulates ei ole tema porisemised alati arusaadavad,» seisis arvustuses.

Kommentaarid
Tagasi üles