Skip to footer
Saada vihje

LOOM PÄÄSES LAULUVÄLJAKUL VALLA Imagine Dragons vanade hittidega ei koonerdanud (2)

Imagine Dragons läks kindla peale välja

​Las Vegasest pärit pop-rocki viljelev Imagine Dragons tõi Tallinna Lauluväljakule kümneid tuhandeid fänne nii meilt kui lähiriikidest ja pakkus vastutasuks ühe efektse ja kindla peale mineva kontserdielamuse. Kuulda sai nii vanu hitte kui ka uusimalt albumilt «LOOM» pärit lugusid.

Kontserdikorraldaja Live Nation andmetel oli Tallinna lauluväljakule kogunenud üle 60 000 muusikahuvilist. Kui alale pääs algas kell 17, siis kaadreid ennast esimesena järjekorda seadnud fännidest jagati sotsiaalmeedias juba enne lõunat. Jõudsin lauluväljakule umbes pool tundi enne soojendusesineja etteastet, kui Mere ja Oru väravate ees järjekorrad veel looklesid ja inimesed ennast sappa seadsid.

Samal ajal sumises lauluväljaku nõlv juba üsna eeskujulikult. Inimesed olid tulnud kui laulupeole, paljud olid üldalale kaasa võtnud piknikutekid, millel lösutades aega parajaks tehti ja sõpradele kohta hoiti. Pikad järjekorrad looklesid ka toidualal, kus pakuti nii kartulispiraali, sushit kui kebabi. Üllataval kombel olid alkoholilettide järjekorrad üürikesed.

Imagine Dragons kontsert Lauluväljakul 3. juunil

Ilmselt tõukus see asjaolust, et kontserdikülastajate seas oli ka palju lastega peresid ja noori. Kuulda oli palju ka läti ja soome keelt, viimase kõnelejate näpus või stereotüübile kohaselt märgata ka enamat, kui ühte märjukest täis panditopsi. Kui toiduhinnad jäid kuskil 10-15 euro kanti, siis õlle sai kätte nt 7 euroga ning kokteili 12 euroga. Publik oli üllataval kombel meeldivalt sõbralik ja kerget kontserdieelset õhinat oli hästi tunda.

Kontserdikülastajate seas liikus ringi mitmeid tulihingelisemaid fänne, kes olid soetanud endale ka bändi fännikaupa – t-särgi sai kätte 55 euroga ja neid müüva telgi ees lookles enne kontserdi pikk saba. Kui mõndade artistide kontserditel käivad fännid kostümeeritult, siis draakonite publikus oli näha naistel pigem ägedaid, sädelevaid soenguid kui kontserdi külastamiseks selga pandud erilisemaid rõivaid, sest päevasoojast hoolimata oli päikese loojudes isegi rahvamassis kergelt jahe. Pigem oli eestlane selga tõmmanud kevadjope ja pähe korraliku mütsi.

Etteruttavalt võiks öelda, et kogu kontserdikülastus oli väga eeskujulikult valmis seatud ning publikule pakutav kogemus välja kalkuleeritud – kõik etteasted algasid kella pealt ning pakkusid täpselt seda, mida oodata võis. Soojendusesinejana astus üles briti indiemuusik Declan McKenna, kelle etteastet nautis väravatest läbi saanud publik pigem piknikutekkidelt või toidualalt. Puusa nõksutasid peamiselt fännitsoonis olevad inimesed, kuid ka seal olid veel tund enne peaesineja lavale tulekut read veel üllatavalt hõredad.

Imagine Dragons alustas oma kontserdi looga «Fire in These Hills», mis on pärit nende kontserdituuri «LOOM» nimialbumilt. Kusjuures tuli pea kaks tundi kestnud kontserdi jooksul nende värskemailt albumilt pärit lugusid esitusele vaid neli.

Tõenäoliselt keskenduvad draakonid Euroopa tuuril pigem vanade hittide mängimisele, et publikut paremini kaasa haarata. Eesti publikule esineti teisipäeval teistkordselt, esimene oli 2016. 2013. esineti ka Positivuse festivalil, kui nende suurim hitt «Radioactive» kumises vast iga inimese peas.

Imagine Dragons kontsert Lauluväljakul 3. juunil

Muidugi oli see lugu kontserdi kirss tordil, kui solist Dan Reynolds esitas loo lõpus koos trummariga vähemalt kaheminutilise trummidueti, mis pälvis ka publikult tunnustuse. Minu jaoks oli see tõesti kontserdi üks ägedamaid osasid, sest sellist trummidel dueti mängimist ja sünergiat ei ole ma varem kohanud.

Muidu pigem tagasihoidlik publik elavneski kõige rohkem just nende vanade hittide kõlamisel, kes siis poleks autoraadiost kuulnud lugusid «Thunder», «Demons» ja «Believer». Imagine Dragons on endale popiskenel loonud tugevama imago, kui esialgu arvata võiks.

Muhedalt olid tehtud lugusid saatnud taustavisuaalid – näiteks saatsid lugu «Bones» ekraanidel tantsivad luukered, ning loo «Sharks» mängimise ajal muutus ekraan hiiglaslikuks akvaariumiks, kus ujusid ringi üleelusuuruses haikalad, mis mõjusid merevaatega lauluväljakul eriti toredalt, kui nii öelda võib. Lastele pakkusid suurt rõõmu ka värvilised konfetid, mis mitmel korral kontserdi jooksul kahuritest välja purskasid ning mõneks ajaks õhku liuglema jäid.

Imagine Dragons kontsert Lauluväljakul 3. juunil

Eriefektidega Imagine Dragons ei koonerdanud – pidevalt sai lava äärtes näha tossu, sähvivaid tulesid ning isegi ilutulestikku meenutavaid tulekahureid. Lavale lähemal seisnutele sai loo «Take me to the beach» ajal isegi osaks hiiglaslike rannapallide edasi hüpitamine. Elamus garanteeritud ja telefoni galerii ägedaid pilte ja videoid täis, mida siis hiljem heldimusega kõikidele sõpradele näidata saab.

Publikuga suhtles bänd pigem vähe, kuid nende üürikeste hetkede ajal mainis ninamees Reynolds korduvalt, kui kaunis on Tallinn ning väljendas hämmingut hilise päikeseloojangu üle ja lisas, et ta võiks elu Las Vegases täitsa Eesti valgete ööde vastu vahetada küll. Samuti rääkis ta vaimsest tervisest ning bassimees Ben McKee paljastas oma kitarri tagaküljel oleva LGBTQ+ pride lipu.

Sotsiaalmeedias on Eesti kontsert pävinud nurinat ainult ühes aspektis – nimelt ollakse pahased, et solist, kelle keha kattis niigi vaid maikasärk ja põlvpüksid, enda ülakeha veel enam ei paljastanud. Tuleb välja, et Euroopa turneel on olnud see ainus kord, kuid ilmselt on siin oma roll mängida jahedal ilmal – kitarristidel olid näiteks lausa teksatagid seljas. Muus osas oli tegu tervikliku ja elamusrikka kontserdiga, mis kohalikule publikule hästi sobis – ära said kuuldud kõik tuntud lood ning värskemate lugude ajal hoiti publikut endaga kaasas tänu eriefektidele.

Kontsert

Imagine Dragons, erikülaliseks Declan McKenna

​Tallinna Lauluväljakul 3. juunil

Kommentaarid (2)
Tagasi üles