Kõik tulistavad, kuulid lendavad igasse ilmakaarde. Tankikahurid raputavad maad, veelgi enam teevad seda nende pihta tulistatud mürsud. Tankid saavad pihta, mehed saavad pihta, veel viimased ellujäänud jooksevad kartmatult edasi.
Ühtäkki kõlab: «Stopp! Kõik tagasi! Teeme uuesti!» Eesti ei ole sattunud sõjaolukorda, vaid Lääne-Virumaal Tapa polügoonil käivad Elmo Nüganeni lavastatava mängufilmi «1944» lahingustseenide võtted.
Kui enne filmivõtete algust polnud Eesti pikka aega ühtegi lahinguvalmis tanki nähtud, siis nüüd on neid lausa kolm. Tankide kolmik kannab nimesid Reval, London ja Praha.
Reval on pärit Lagedi sõjamuuseumist ning renoveeriti just «1944» võtete jaoks. Londoni ja Praha muretses filmi jaoks Taska Film OÜ soomlasest sõjavarustuse kollektsionääri Sten Johanssoni käest, kelle kollektsiooni kuulub üle saja tanki ja soomuki.
Tankide vahel jooksevad vanades Punaarmee mundrites Viru jalaväepataljoni ajateenijad, kes on filmivõtetel osalemiseks ohverdanud oma vaba nädalavahetuse.
Kaitseväe 1. jalaväebrigaadi staabiohvitseri kapten Marek Vitsuri sõnul ei nuta sõdurpoisid vabu päevi taga, vaid pigem naudivad filmivõtetel madistamist. Nad krahmavad aina peoga paukpadruneid ja elavad rolli sisse.
Kuigi kolm tanki on väikese Eesti jaoks isegi palju, ei saa ainult nendega ühte korralikku lahingustseeni teha. Selle mure lahendamiseks on mõeldud välja plaan, kuidas kolmest tankist ja sadakonnast sõdurist teha terve armee.
Võtteplats on jaotatud kolmeks sektoriks. Igaühes neist filmitakse Punaarmee rünnakut eraldi ning pärast monteerib Heiki Luts animatsiooni ja visuaalsete efektide stuudiost FrostFX oma meeskonnaga pildid kokku. Nii jääb mulje, nagu jookseks mäenõlval umbes tuhatkond sõdurit ja kõmmutaks kümmekond tanki.