Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Tiina Lokk: «The Matrix Resurrections» oleks esilinastunud PÖFFil, aga pandeemia rikkus võimaluse Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) direktor Tiina Lokk teatas Postimehe otsesaates, et kassahitt «The Matrix Resurrections» (Matrix: ülestõusmine) peaosas superstaar Keanu Reevesiga oleks esilinastunud tänavu PÖFFil. «The Matrix Resurrections esilinastus oleks toimunud PÖFFil - täiesti reaalselt! Aga see stuudio lükkas üleüldse selle protsessi pandeemia tõttu edasi,» märkis ta.
Selgusid järjekordsed kirjanikupalga saajad 29. novembril 2021 kogunes kirjanikupalga valimiskomisjon koosseisus Triin Soone (Eesti Lastekirjanduse Keskus), Ilvi Liive-Roosipuu (Eesti Kirjanduse Keskus), Mihkel Volt (Eesti Rahvusraamatukogu), Kaidi Urmet (Eesti Kirjastuste Liit), Maarja Kangro (Eesti Kirjanike Liit), Urmas Vadi (Eesti Kirjanike Liit) ja Tiit Aleksejev (Eesti Kirjanike Liit). 48 taotleja seast valiti salajase hääletuse teel 5 kirjanikupalga saajat aastateks 2022–2024. Valituks osutusid Jüri Kolk, Peeter Sauter, Reeli Reinaus, Margit Lõhmus ja Tõnis Vilu.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
GALERII ⟩ Viimsi uus kultuurikeskus Artium muudkui kerkib Kultuuri- ja hariduskeskus Artium, mis avatakse 2022. aasta kevadel, kerkib tõeliselt hoogsalt. Artium on kaasaegne, avatud ja interdistsiplinaarne kultuurikeskus, kus kohtuvad nii etenduskunstid, klassikaline, jazz-, pop- ja rokkmuusika, kunst, film, teadus ja haridus. Selleks, et Viimsi Artiumist kujuneks atraktiivne kultuuri- ja hariduselu keskpunkt ning kogukonna kohtumispaik, on kõik oodatud kaasa mõtlema. Artiumi kodulehelt leiab lingi, kus saab esitada ideid, millised sündmused võiksid Viimsi Artiumis toimuda.
Soome-Taani koreograaf Taneli Törmä lavastuses esinevad noored eesti diskotantsijad 11. detsembril etendub Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval soome-taani koreograaf Taneli Törmä kaasaegne diskotantsulavastus «Open Your Heart», milles otsitakse võistlusliku diskotantsu fenomeni ja esteetika kaudu täiskasvanutes kadunud tantsurõõmu. Lavastustruppi on kaasatud ka 13 noort eesti tantsijat, kes valiti loomeprotsessi avaliku kutsungi teel. Etendusi mängitakse Eestis vaid kaks korda, 11. ja 12. detsembril.
Tagasi üles
Back