«On väga rõõmustav, et selles voorus on rida taotlusi, kus on tegemist tugevate välispartneritega. Loodame, et neist koostöödest kasvavad välja projektid, mis aitavad Eestit maailmas veelgi nähtavamaks teha. Taotlusvoor on Kultuuriministeeriumi mahukaim, seda nii taotluste arvult kui ka eelarve mahult. Seekord eraldatakse toetust 44 projektile, taotlusi oli kokku 93,» ütles Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Reet Remmel.
Komisjon otsustas toetada esimese Balti muusikafestivali jätkutegevusi Hiinas 23 000 euroga, ringreisile Hiina sõidavad Estonian Dream Big Band ja Klaveriorkester.
Taotlusvoorust eraldati nii 20 000 eurot Mustonenfest 2016 Tallinn-Tel Aviv korraldamiseks ja sama suure summa sai Klaaspärlimäng Sinfonietta 2015. aasta II poole väliskontsertideks Peruus ning Euroopa riikides. SA Eesti Filharmoonia Kammerkoor sai taotlusvoorust kokku 12 000 eurot, et edendada koostööd Los Angelese filharmoonikutega ja anda kontserte Saksamaal ning Itaalias. Balti riikide esindusorkestritega koostöö edendamiseks sai SA Eesti Riiklik Sümfooniaorkester aga sellest taotlusvoorust 10 000 eurot.
Muusika valdkonnast toetati veel mitmeid teisigi projekte. Taotlusvoorust said tuge Folk Attack MTÜ, kellele eraldati 4500 eurot ansambel Trad.Attack! kontsertideks Euroopas. Unforgiven OÜ sai aga 4200 eurot vokaalansambli Estonian Voices kontsertideks Leedus ja Soomes.
Kunsti valdkonnast eraldati 5500 eurot Eesti Kunstimuuseumile Niguliste muuseumi innovaatilise it-lahendusega ekspositsiooni «Rode altar lähivaates» koostamiseks Saksamaal Lübeckis toimuvale hansakultuuri näitusele «Lübeck 1500».
Teater NO99 sai komisjoni otsusega taotlusvoorust 4500 eurot koostööprojekti ettevalmistamiseks Hartford Stage´iga USA-s. Sama suur summa eraldati Von Krahli teatrile külalisetendusteks Helsingi Pidunädalatel. SA Nuku sai aga 4032 eurot lavastuse «Võlupood» osalemiseks rahvusvahelisel teatrifestivalil «Summer Puppet Pier» Marioboris, Sloveenias.