Kalle Muuli võitis Soosaare-nimelise eetilise esseistika preemia

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Enn Soosaare eetilise esseistika auhinna pälvis tänavu ajakirjanik Kalle Muuli raamatu «Isamaa tagatuba» (Tulimuld 2012) eest, milles autor meenutab Mart Laari esimese valitsuse tõusu ja langust.

Auhinda annab välja Enn Soosaare sihtasutus aasta jooksul eesti keeles ilmunud poliitikast, kultuurist või moraalist rääkiva essee eest. Mullu pälvis selle Ilmar Raag Postimehes ilmunud esseega «Kultuuritust ei ole olemas».

Lisaks Muulile jõudsid seekord parimate tööde hulka Eero Epner kirjutistega «Reformierakonna juhatuse koosolek» (Eesti Ekspress, 17.10) ja «Mõnest väljakutsest nüüdisaegse teatri ees» (Sirp, 22.06), Enn Vetemaa «Mure on» (PM, 05.11) ja «Kas ikka tasub üleliia hädaldada?» (PM, 21.03), Robert Kurvitz «Eesti Vabariik, paralleelsed väljakaevamised» (Eesti Ekspress, 24.06), Jaak Valge «Piiskop Eduard Profittlichi lugu» (PM AK, 23.04), Valdur Mikita «Kalevipoeg lehma seljas» (PM AK, 05.05), Kärt Hellerma «Suurendatud inimene» (PM AK 29.09) ja Mart Kivastik «Eesti Maja» (PM 15.12).

Žüriisse kuulusid Iivi Anna Masso (esimees), Ülle Madise, Hannes Rumm, Hannes Tamjärv, Neeme Korv, Sulev Vedler ja Ülo Tuulik. Auhinna andis Muulile üle Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land, võitja rahalise preemia eest hoolitses nagu mullugi LHV Pank.

Enn Soosaar (1937-2010) oli eesti tõlkija ja publitsist, kes ühiskonnakriitikuna paistis silma kui terava sulega, ent alati väärika stiiliga autor. Aastal 2011 asutas Tallinna Ülikool Enn Soosaare sihtasutuse, mille ülesandeks on silmapaistva ühiskonnategelase pärandi säilitamine, edasiarendamine ja jäädvustamine.
 

Tagasi üles