Nimiosas astus üles kauane kammerlaulja ja oratooriumisolist Mati Turi, kel olnud seni teenimatult vähe asja (meie rahvus)ooperi lavale. Algselt end muusikateatris eelkõige särava koomikuna kehtestanud Turist on viimastel aastatel kujunenud Wagneri ooperite rahvusvahelise tasemega esitenor. Estonias nähtud ja kuuldud esitus võlus mind Turi selge tämbri ja mõjuva kohaloleku kõrval eelkõige sellega, et tal õnnestus Wagneri ooperi nimikangelase rollis hoiduda liigsest paatosest ning kehastada mitte üleinimlikku ideed või traagilist kangelast, vaid inimest.
Veenuse ja Elisabethi ühendatud rolli esitasid kahel esimesel õhtul ühtviisi lummavalt, ent pisut eri võtmes vastavalt Heli Veskus ja Aile Asszonyi: Veskuse olekus oli pisut enam apollonlikku Elisabethi, Asszonyi kehastuses voolas Veenuse sensuaalne ja dionüüsiline karakter ka pisut üle Elisabethi karakteri piirjoonte. Meeldejäävad sooritused pakkusid Rauno Elp ja René Soom Wolframi osas – Elpi rollijoonis oli autoritaarsem, Soomi oma lüürilisem. Paljulubav Wagneri-solist on Hermanni partiid esitanud Paavo Balakin, kel praegu veel pisut probleeme saksa keele intonatsiooniga.
Estonia «Tannhäuser» väärib teatri visiitkaardina väljaandmist DVDna.
Lavastaja: Daniel Slater (Inglismaa)
Kunstnik: Leslie Travers (Inglismaa)
Dirigendid: Vello Pähn, Jüri Alperten ja Mihhail Gerts
Osades: Tannhäuser – Mart Madiste, Mati Turi; Elisabeth, maakrahvi vennatütar / Veenus – Aile Asszonyi, Heli Veskus; Wolfram von Eschenbach – Rauno Elp, René Soom
Esietendus Estonias 14. märtsil