Meikar avaldab raamatu rahastamisskandaalist ja Birmast

Heidi Ojamaa
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Silver Meikar
Silver Meikar Foto: Mihkel Maripuu

Tiit Pruuli kirjastus Go Reisiraamat avaldab mullu kevadel oma avameelse kirjatükiga Reformierakonna rahastamisskandaali põhjustanud ja tänaseks erakonnast välja heidetud Silver Meikari raamatu, milles on põimitud Birma demokratiseerumine ning tema seal oleku ajal Eestis plahvatanud rahastamisskandaal.

Meikar ütles Postimehele, et suruda ühte raamatusse Eesti ja Birma on muidugi provokatiivne. «Kaht riiki lahutab üle 7000 kilomeetri ja sellest veel mõõtmatult pikem kultuuriline, keeleline ja ajalooline vahemaa. Kuid minu jaoks, ja nii ka raamatus, põimusid nad eelmise aasta suvel üheks.»

Ta ütles, et Birmas toimuv on talle olnud aastaid südamelähedane teema ning ta soovis minna jälgima riigi demokratiseerimise protsessi, Birmasse sõitis ta mullu juunis.

«Lennupiletid olid ostetud ja viisataotlus sisse antud ja siis, pärast minu 22. mail Postimehes avaldatud artiklit puhkes rahastamis- ja valetamisskandaal. Birmasse sõitmata jätta ma ei saanud, kuid selgus, et samavõrra keeruline oli seal olles Eestis toimuvat peast kustutada.»

Raamatut kirjutades avastas Meikar, et kaks lugu põimuvad kokku, tekivad seosed ning huvitavad paralleelid. «Ja nagu selgub, sealt kaugelt vaadates said paljud asjad ka Eesti kohta mõistetavamaks.»

Raamatu esitlus toimub 4. aprillil Kirjanike Majas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles