Kultuurisoovitused

Jaagup Kreem lahkus nukuteatrist päevapealt

Jaagup Kreem

FOTO: Peeter Langovits

«Leidsin, et minu aeg nukuteatris on täis saanud, ja nii ongi! Tulin ära omal algatusel ja päevapealt,» langetas Jaagup Kreem paar nädalat tagasi otsuse: 13 aastat on nukuteatris töötatud, nüüd on aeg.

«Eks igaüks vaatab asju oma mätta otsast, aga pole mingi saladus, et see, mis nukuteatri juhiga tehti, oli näidishukkamine,» põhjendas Kreem Õhtulehele oma otsust.

«Ma tulin nukuteatri majja aastal 2000 koos Meelis Paiga, tema kutsus mind. Mul oli suur õnn ja au seal olla: ehitada teatrit, muuseumi ja nukukunsti keskust,» meenutas Jaagup Kreem, kes on teatris pidanud mitut ametit, alates välissuhete juhist kuni turundusjuhi omani.

«Kui ma näen, et mu sõbrale tehakse sellist ülekohut, siis ma loomulikult ei saa hakata tööle nende inimeste alluvuses, kes on temaga sedasi käitunud ja üritanud teda igal kümnel viisil poriga loopida,» lausus ta.

Sellest hoolimata on Kreemil kahju teatrist lahkuda: «Meil olid suured plaanid – ootasin, et valmiks meie suur saal, mille jaoks Meelis kõik load ja rahad välja ajas. Ju saab keegi minna pärast linti lõikama ja öelda: «Näe, meie tegime!»»

Tagasi üles