«2007. aasta oli viimane aeg seesuguse projektiga alustamiseks. 2008. aastal alustades poleks me ellu jäänud,» ütleb ta ning viitab majanduskriisile. Ta räägib, et festivali esimesed kolm aastat olidki majanduslikult väga rasked. Positivuse korraldamine nõudis raha. Palju raha. Majorsil endal seda polnud, pangad aga nõnda riskantseks äriprojektiks laenuraha ei loobi. Isegi mitte buumiajal. Seetõttu tuli tülitada sõpru-tuttavaid.
Esmalt oligi tarvis üritus lahti mõtestada – milline on festivali fookus? Tuli välja selgitada, kas korraldada üritus linnas või maal. Paika panna sihtgrupp ning muusikastiilid, mida festivalil esitada.
Neil oli üks probleem. Korraldusmeeskonnast oli vaid üks inimene ise mõnest festivalist osa võtnud. Aga õnneks võtnud osa ühest Euroopa suurimast, Glastonbury festivalist.
Ühtäkki otsustasid nad oma partneritega, et tegu peaks siiski olema maapiirkonnas korraldatava üritusega. Salacgrīva kasuks otsustati, kuna see paikneb mere ääres ning Tallinna-Riia maantee võimaldab üritusele hõlpsasti ligi pääseda. Alles hiljem selgus, et Salacgrīva oligi ainuõige valik.
Kõige enam külastajaid tuleb Majorsi kodumaalt, Lätist. Teiseks suuremaks sihtgrupiks on eestlased ning kolmandaks soomlased. Leedukad on alles neljandad, ent ka Vene turg on oluline.
«Leedukate ja poolakate muusikamaitse on eestlaste ja lätlaste eelistustest erinev,» selgitab Majors.
Tuleva aasta festivali korraldamine juba käib ning lõviosa tööst tehakse just selles kontoris.
Sageli tuleb nimekamate artistide meelitamiseks alustada läbirääkimisi aastaid enne festivali. Nõnda toodi kohale ka Noah And The Whale, keda sooviti tegelikult esinemas näha juba 2012. aastal, kuid siis saadi eitav vastus. Probleemiks on lihtsalt tõik, et Euroopa suurimad festivalid toimuvad pea samal ajal. Positivusega samal ajal peetakse Ostrava festivali Tšehhis, Gurteni festivali Šveitsis, Vieilles Charrues’ festivali Prantsusmaal… Seda nimekirja võib jätkata. Majors ei pea murdma pead, kuidas teistega publiku pärast konkureerida, kuid konkurents artistide saamiseks on tihe ja vaevalt olukord tulevikuski muutub.