Kultuurisoovitused

«Shrek» tõi Nukuteatrile 124 000-eurose kahjumi

Nukuteatri lavastus «Shrek».

FOTO: Mihkel Maripuu

Augusti eelviimaseks nädalaks oli nukuteatri võlg 270 000 eurot. Menukiks planeeritud muusikal «Shrek» tõi Nukuteatrile 124 000 euro suuruse kahjumi.

Kevadel avalikustatud kultuuriministeeriumi tellitud auditist selgus, et nukuteatri eelmise juhi Meelis Pai otsuste ja juhtimisvigade tõttu oli teatril 364 000 euro suurune eelarvepuudujääk, mida Pai lootis vähendada koguperemuusikaliga «Shrek». Kahjuks suurendas menukiks planeeritud lavastus hoopiski teatri raskusi.

Nukuteatri pearaamatupidaja Viktor Stepanovi väitel lõppes «Shreki» etendamine teatri jaoks 124 000 euro suuruse kahjumiga. Tema arvates polnud tegu ainult kehva müügiga, vaid kindlasti ka eelmise juhtkonna tehtud kulutustega. «Ehk sõlmitud lepingud, kokkulepped jne. Kas need olid vajalikud sellisel kujul ja moel, on juba teine küsimus,» selgitab Stepanov.

Nukuteatri juhi Joonas Tartu arvates oli tema ametisse astudes teater heas seisus: inimesed olid teotahtelised, mõtteid oli palju. «Mis puudutab rahalist poolt, siis tegelikult ma alles praegu saan seda pilti järjest selgemaks ja selgemaks. Sest üks asi on võlad, teine on ressursid ja meie võimalused. Rahaline pool on täna siiski väga keeruline,» nendib aprillis Rakvere teatrist nukuteatri juhiks värvatud Tartu.

Ta lisas, et jätkuvalt ei ole ka kõik «Shreki» arved makstud.  «Eesmärk oli, et oktoobris-novembris teenitakse rohkem, kui kulutatakse. Praegu ma kahtlen selles, sest teatrid sõltuvad äärmiselt palju riigitoetusest, ja kuna nukuteatril on mõnda aega juba väga rasked ajad, on selleks aastaks mõeldud riigitoetust juba ette ära kulutatud.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles