iDeal kampaania

Eesti Disaini muna BRUNO said Martin Pärn ja Annike Laigo

Trendikas vaip Jaaniuss.

FOTO: Postimees.ee

Eile andis Eesti Disainerite Liit välja Eesti Disaini auhinna parima tootedisaini ja parima disainiprojekti eest.

Parima tootedisaini auhinna pälvis Martin Pärn büroomööbli seeriaga Krog ning parimaks disainiprojektiks tunnistati Annike Laigo isehelenduva vaiba Jaaniuss tooteprototüüp.

Koostöös ettevõtetega

Rahvusvahelise žürii hinnangul oli aga kandidaatide hulgas sedavõrd palju esiletõstmist väärivaid töid, et žürii otsustas luua veel kolmanda, äramärgitud tööde kategooria.

Äramärkimist leidsid Sixten Heidmets ja Sirli Põllumäe mööblidisaini, Kaspar Torn tööstusdisaini ning Villi Pogga, Sven Sõrmus ja firma Aquator laialdase disainialase tegevuse eest.

Auhindade määramisel võeti arvesse ka disaineri varasemat loomingut ning toote eestipärasust. Lisaks hinnati toote kvaliteeti, meisterlikkust, materjali valikut, innovatsiooni taset, keskkonnasõbralikkust ja funktsionaalsust.

Kui parima disainiprojekti kategoorias kandideerimiseks piisas veel teostamata töö esitamisest, siis parimale tootedisaini auhinnale võistlesid tööstuslikus või poolkäsitöönduslikus tootmises olevad tooted.

Auhinna võitnud büroomööbli seeria Krog autor Martin Pärn on juba aastaid teinud koostööd Thulema mööblifirmaga.

Disainiauhind BRUNO

Martin Pärn hindas eesti disaini tulevikku perspektiivikaks, kuid nentis, et disain saab areneda vaid koostöös ettevõtetega. «Et tootedisainis edu saavutada, peab äratama ettevõtte usalduse. Tootedisaineriks valitakse inimene, kellega koostöö sobib ja kelle puhul on loota, et temalt ka uusi ideid tuleb.»

Võitjatele anti üle Eesti Disaini auhind BRUNO, mis valmistati 26 aastat tagasi valminud EKA disainikateedri auhinna järgi, mille disaineriks oli Anneliis Aunapuu.

Tolleaegse auhinna algatajaks oli disainikateedri rajaja professor Bruno Tomberg, kelle järgi ka tänavu välja antud auhind oma nime on saanud.

Auhinnaga kaasneb rahaline preemia, mille suurus on parima tootedisaini auhinna pälvinule 100 000 ja parima disainiprojekti auhinna pälvinule 75 000 krooni.

Eesti Disaini auhinna kandidaatide näitust saab vaadata kuni 1. oktoobrini Arhitektuuri- ja Disainigaleriis.

Disainiaasta Septembris

Eesti Disaini auhinna nominentide näitus

Arhitektuuri- ja Disainigalerii

Pärnu mnt 6

1. oktoobrini

Klassikud. Ehtekunstnik

Leili Kuldkepp

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Lai 17

19. novembrini

Disainiöö Tallinnas:

Ettevaatust, disain!

30. septembril

Oktoobris

Jüri Arraku vaibad

Estonia teatri talveaed

Estonia pst 4

1. oktoobrist 30. oktoobrini

Kahehingelised

Eesti Kunstiakadeemia galerii

Tartu mnt 1

5. oktoobrist 19. oktoobrini

www.disainiaasta.ee

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles