Nii oligi: järgmise nädala alguseks sai ta kutse proovi.
Tõsi, kutse iseenesest ei garanteeri midagi. Roosmaa oli varemgi läbinud edukalt kümne konkursi sõela, kuid hilisema töö käigus ilmnes, et kavandatav muusikal või muu projekt tuleb finantsraskuste tõttu peatada või edasi lükata.
«Kas ma tõesti esinen Carnegie Hallis?» mäletab Roosmaa oma tundeid. «Kui midagi väga head juhtub, on vahel raske uskuda, kas tõesti. Konkurents sinna on ikka metsik.»
Jah, ta esines küll. Ja kuidas veel soololauluga. Looga «Popular» Tony auhinnaga pärjatud muusikalist «Wicked». Peale tema oli vaid üks esineja, kes sai samuti soolot laulda.
Sellest sügisest, mil ootavad ees filmivõtted ja esinemine telekompanii PBS programmis, jätkab Roosmaa, vaba ja vallaline, mullu alustatud õpinguid Broadway Tantsukoolis. Selleks, et jõuda väheste pidevalt töötavate artistide sekka, tuleb peale laulmise ja näitlemise osata ka ideaalselt tantsida.
«Täielik atleedi elu tantsid päevad läbi,» nendib ta. Ja lisab: «Praegu tahan treenida, treenida ja treenida, et saada paremaks.»
Aga just niiviisi maailma suurtele lavadele pääsebki. Legend räägib, et kui klaverivirtuoos Arthur Rubinsteinilt oli New Yorgis keegi tundmatu tänaval küsinud, et vabandage härra, kuidas leida tee Carnegie Halli, oli ta vastanud: «Tuleb harjutada, harjutada ja harjutada.»
Kristi Roosmaa (161 cm, 50 kg)
Lõpetanud Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 1999
Lõpetanud Tartu Ülikooli õigusinstituudi 2003
Lõpetanud Ameerika Muusikali- ja Draamaakadeemia New Yorgis 2005
Jätkab õpinguid New Yorgis Broadway Tantsukoolis
Lisaks sooloesinemisele Carnegie Hallis astunud koos pianist Tian Jiangiga üles Celebrity Cruise Lineil, teinud oma showd New Yorgi kabareeteatris Dont Tell Mama, mänginud filmides, laulnud esimesena sisse kuulsa helilooja Philip Springeri (jõululaulu «Santa Baby» autor) laulu «Thief In The Night», töötanud Stuart Weitzmani kingamodellina jne.
Kodulehekülg kristiroosmaa.com