Vene Teatri eelmise aasta tulude ja eelarve võrdlusel selgus, et eelarve oli 60 protsendi osas miinuses. See tähendab sisuliselt pankrotti.
ETV: Vene Teatrit Tallinnas kimbutavad finantsprobleemid
Sihtasutuse Vene Teater nõukogu uus esimees Aivar Mäe kinnitas, et teatri töötajate palk on välja makstud, tasutud on kõik arved ja maksuametile teater võlgu ei ole, vahendas ETV24 «Aktuaalset kaamerat».
Vene Teatri kunstiline juht Mihhail Tumatenko süüdistab nõukogu esimeest Aivar Mäed kunstilise juhi töösse sekkumises.
Vene Teater oli aga kokku kukkumas, kui kultuuriminister määras teatrit juhtima Aivar Mäe. Vene Teatril polnud piisavalt raha, samas toodi lavale aina uusi lavastusi.
«See käik positiivset tulemust ei andnud, kuna saali täituvus oli 20-25 protsendi juures,» rääkis Mäe. «Sellises olukorras tuleb kunsti pidurdada, ree peale saada ja siis võib jälle kunsti teha.»
Loomingulise kollektiivi töö halvamises süüdistab kunstiline juht teatri direktorit Irina Osinovskajat, kelle sõnul on Mihhail Tumatenko süüdistused vana laul.
«Kokkulepe oli selline, et üritame lahendada kõiki küsimusi oma maja seinte vahel,» rääkis Osinovskaja. «Aga Tumatenko arvab teisiti. Inimestel peaks kindlust olema - neil, kes töötavad teatris. Et nad jäävad siia tööle ja et see jääb ikkagi vene teatriks Eestis.»
Mäe sõnul on näitlejad head, repertuaar väga hea, aga teater peab inimestele ütlema, et uksed on lahti ja etendused toimuvad.
«Strateegia, mida kasutame, on toonud selle, et detsembrikuus pole ühtegi piletit saada,» ütles Mäe. «Homsest läheb müüki kogu järgmine poolaasta. Kui ma tulin siia teatrisse, puudus siin ka mängukava!»
Mäe ütles, et Vene Teatrit ta põhja lasta ei lase, kuid mõned inimesed peavad tööle hakkama küll.
«Moskvast tulnud kunstiline juht tegutseb 400 000 elanikuga Tallinnas nii, nagu oleks see miljonite linn Moskva,» ütles Mäe.
«Minu lepingus on kirjas, et vastutan teatri kunstilise tegevuse eest,» rääkis Tumatenko. «Kui see kõik nii edasi kestab, tuleb teatri juhtkonnal, teatri nõukogul ja kultuuriministril minu leping läbi vaadata või see katkestada.»
Tumatenko tööleping kestab 2011. aastani. Kui teatri juhtkond suudab teda veenda kokkuhoiu vajalikkuses ja seega lavastuste arvu vähendamises, pole tal vaja karta, et peab enne lepingu lõppu Moskvasse tagasi minema.