Saada vihje

Sergei Upkin kodus tagasi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sergei Upkin proovis.
Sergei Upkin proovis. Foto: Peeter Langovits

Loodetavasti juba sel reedel naaseb Estonia teatri lavale «kadunud poeg» Sergei Upkin – pärast kaht ja poolt nimekas Berliini Staatsballett’is tantsitud aastat.

Taasdebüüdi teeb alles paar nädalat tagasi Berliinist lõplikult lahkunud tantsija Ninatarga rolliga, mida ta alles eile usinasti omandas.



«Tahtsin koju tulla, lihtsalt,» jäi Upkin ise kojutuleku põhjusi selgitades lakooniliseks.


89-liikmelises Staats­bal­lett’is rühmatantsijana alus­tanud, kuid eelmisest sügisest demi-solistiks edutatud Upkin annab siiski mõista, et oleks soovinud rohkem tantsida, just kandvamaid rolle. «Liiga palju jäi vaba aega,» möönis ta.



Upkini tagasitulek tähendab rõõmusõnumit siinsele publikule – 2005. aasta suvel Eesti tolmu jalgelt pühkinud tantsija oli Estonia esinumbreid, paistes silma klassikaliselt väljapeetud, filigraanse tehnikaga.



Esimene suurem roll ootab Upkinit ees juba 8. veebruaril, kui ta soleerib koos Eve Andrega balletis «Romeo ja Julia».

Kommentaarid
Tagasi üles