L, 9.12.2023

«Disko ja tuumasõda» võitis Varssavis parima dokfilmi auhinna

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kiur Aarma ja Jaak Kilmi dokumentaalfilmi "Disko ja tuumasõda" esilinastus kinos Sõprus 09.04.09
Kiur Aarma ja Jaak Kilmi dokumentaalfilmi "Disko ja tuumasõda" esilinastus kinos Sõprus 09.04.09 Foto: Jelena Rudi

Jaak Kilmi ja Kiur Aarma dokumentaalfilm «Disko ja tuumasõda» tunnistati Varssavi rahvusvahelise filmifestivali parimaks dokumentaalfilmiks.

9.-18. oktoobrini toimunud Varssavi rahvusvahelise filmifestivali dokumentaalfilmide võistlusprogrammis kandideeris parima dokfilmi tiitlile 22 filmi, vahendas Eesti Filmi Sihtasutuse pressiesindaja.

««Disko ja tuumasõda» pole tavapärases mõttes dokfilm. Aga neid asju, mida filmiga öelda ja näidata tahtsime, oli kõige vahvam just sellisesse vormi panna. On puhas rõõm, et see kõik kõnetab ka inimesi väljaspool Eestit ja Soomet,» sõnas üks autoreid Kiur Aarma Varssavi auhinda kommenteerides.

Varssavi auhind on «Disko ja tuumasõja» esimene auhind. Kilmi ja Aarma filmi järgmine rahvusvaheline linastus toimub mainekal Leipzigi dokumentaalfilmide festivalil. Sügistalvel on ootamas ees linastused Lübecki, Leedsi ja Sheffieldi, Göteborgi, Jihlava, Barcelona ning Amsterdami festivalidel.

«Disko ja tuumasõda» on film lapsepõlvest nõukogude Eestis, külmast sõjast ja kuumadest ihadest. Filmi tegijad pakuvad vaatajale välja oma käsitluse lähiajaloost, kus segunevad luuremängud ja inimlik tragikomöödia. Filmi tootis stuudio Eetriüksus.

Film esilinastus 9. aprillil, käesoleval aastal. Eestis saab filmi «Disko ja tuumasõda» taas näha Artise kinos veel selle aasta lõpus.

Varssavi rahvusvahelise filmifestivali mängufilmide võistlusprogrammi Grand Prix võitis Austria, Prantsusmaa ja Saksamaa koostööfilm «Lourdes», mille lavastas Jessica Hausner.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles