Munchi graafiline leht müüdi 20 300 krooniga

Edvard Munchi „Landchaft”.

FOTO: www.edvard-munch.com

Reedel Endla Teatrigaleriis toimunud esimesel teatri korraldatud kunstioksjonil müüdi muuhulgas Edvard Munchi graafiline leht, mille hinnaks kujunes 20 300 krooni.

Oksjonihaamrit hoidis näitleja Sepo Seeman, vahendas teatri pressiesindaja.

Enne oksjonit oli kõigil huvilistel kahe nädala jooksul võimalik tutvuda oksjonil olnud teostega näitusel „Munchist Pusani. Kunstiteoseid õlist hõbedani.» Näitus oli kokku pandud kuue-seitsme kunstikoguja valikust, neile lisandusid tööd otse kunstnikelt. Töid oli nii klassikutelt kui ka
kaasaja autoritelt. Esindatud olid autorid Soomest, Rootsist, Norrast, Saksamaalt ja Eestist, Pärnu kunstnikest olid esindatud pallaslane Bruno Sõmeri ning noor kunstnik Pusa. 

Näitusel olnud 48 tööst müüdi oksjonil 8. Edvard Munchi graafiline leht «Landschaft» müüdi 20 300 krooniga. Teiste tööde hulgas müüdi näiteks ka Evald Okase aktijoonistus, Karin Lutsu autoportree, August Pulsti 1913. aastal valminud õlimaal «Riia sadam» ning ka tundmatu autori joonitus «Lydia Koidula portree», mille ostja kinkis teatrile.

Kuna oksjonit korraldati alles esimest korda, siis võib  tulemusega täiesti rahule jääda, kuna väga huvitav kogemus on nüüd teatrigaleriil oksjoni korraldamises olemas ning algimpulss oksjoni tegemiseks ka järgmisel aastal saadud. Oksjonil saadud tulust läheb 10 protsenti teatrigaleriile. Raha on seemneks, et kunagi tulevikus oleks võimalik galerii turvasüsteemi täiustada, mis võimaldaks ka edaspidi väga häid
näitusi Pärnu teatrisse organiseerida.

Tagasi üles