Paul ei jäta oma skepsises meid siiski lohutult norutama. Tema eksistentsialism lõpeb koos Jumalaga. Pascali kuulsaks saanud monoloogi lõpuküsimusi «Kes on pannud mu siia? Kelle käsul ja kelle käe läbi on minule määratud see koht ja aeg?»
ning tõdemust, et «elu möödub nagu mälestus ühepäevavõõrast» kommenteerib Paul nii: «Inimene ei tarvitse nõnda küsida. Aga kui keegi on kord küsinud, ei saa ta enam tagasi turvalise triviaalsuse maailma.»
Pascali Universumi-hirmule ei saa vastata põgenemisega Jumala eest. «Ei mingit põgenemist,» kinnitab Paul. «Jumala juurest on võimatu põgeneda. Jumalast eemaldumine tähendab teed Jumala juurde.»
Toomas Paul – 70
• Sündinud 29. oktoobril 1939 vaimuliku Arved Pauli peres.
• Õppis Kursi algkoolis, Tartu Ehitustehnikumis, Tallinna Polütehnikumis, EELK Usuteaduse Instituudis, Tartu ja Durhami (Inglismaa) ülikoolis. Teoloogiadoktori kraad 1994.
• Teeninud vaimulikuna Ridala, Martna ja Lihula kogudust Läänemaal, Valjala, Püha, Mustjala, Karja ja Saaremaa Jaani kogudust, Tallinna Jaani ja saksa kogudust, Eesti vabaõhumuuseumi Sutlepa kabeli õpetaja.
• Teoseid: «Kusagilt kumab valgust», 1995; «Sinu tahtmine sündigu», 1998; «Eesti piiblitõlke ajalugu», 1999; «Kirik keset küla», 2003; «Haihtunud hingede aeg», 2006; «Kontide kasulikkus», 2006; «Pastišš ja popurrii», 2007; «Uskmatu Tooma lugu», 2009.