Hoopis vastupidi, pisut heas mõttes hull, natuke nõialik, aga kindlasti elu nautiv naine päästab ummikusse jooksnud poisi.
Kui lühidalt kokku võtta, siis on 352-leheküljeline pehmekaaneline «Minu Eesti» raamat punastes pükstes 28-aastasesse eestlannasse armunud 22-aastase Justini kohtumistest Eesti inimeste, ajaloo, tavade ja ka toiduga («Üritasin okserefleksi maha suruda ja saatsin keedetud sealihalögaga taldriku järgmisele ohvrile», lk 151).
«Minu Eesti» pole solvav ega arutu lipitsev kiitus. Kõike serveeritakse heatahtliku muige ja siira imestuse (ja ka imetlusega), nii mõnelgi korral tabab lugejat äratundmisrõõm. Näiteks leheküljel 147 kirjeldab Justin kohtumist tulevase naise perekonnaga.
«Seisin sirgelt ja proovisin tuvastada mingisugust emotsionaalset energiat, mis oleks aidanud mind keskkonda sulanduda. Mõnd naeratust või noogutust, mis lubaks mul end kutsutud või kutsumata külalisena tunda. Ükskõik mida… Saluveerid olid tavaline Eesti perekond, kel puudusid näoilmed.»
Paar lehekülge hiljem arutleb minategelane edasi: «Kas ma meeldin neile või kavatsevad nad mind maha nottida? Kes teab. Nende nägudelt ei õnnestunud midagi välja lugeda. Eestlastest saaks suurepärased pokkerimängijad.»
Armas on lugeda Justini hämmeldusest, kui ta avastab, et tema inglise keele õpilastest teleajakirjanikud Marko, Anu ja Kadri («Kõik nad olid täiuslikult riides, täiusliku naha, täiuslike juuste ja hammastega», lk 90) on Eestis superstaarid.
Või tema imestust, kui Eestimaa südames, Paide laululaval seisavad temast vaid paar rida eemal blondid tibid Vanilla Ninjast – («Ma olen nende pildiga jäätist söönud», lk 26).