Lühidalt

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Reaalne realism kunstihoones

Täna avatakse Tallinna kunstihoones maalijate liidu aastanäituse üks keskseid projekte «Reaalne realism».

12. augustini avatud näitus testib realismi võimalusi 21. sajandi eesti maalikunstis. Näitus on üks maalikunstnike liidu aastanäituse projektidest ja selle on koostanud ning lavastanud professor Ando Keskküla.

Kokku on näitusel väljas 30 kunstniku tööd, noorimad autorid on kunstiakadeemia üliõpilased Tõnis Saadoja, Maarit Murka ning diplomand Mara Koppel, kelle 1915. aastal sündinud vanaisa Evald Okas on ilmselt staazhikaim osaleja. (ETA)

Kolme maailmajao kunst Pärnus

Nädal aega kestnud rahvusvaheline loomelaager «Kuue maailmajao mustrid» jõuab täna Pärnusse.

Loomelaagris, mis algas eelmisel ja lõpeb järgmisel esmaspäeval, loovad oma rahvusornamentidele toetuvat kunsti kolm naist: Samarol Juhani Põhja-Ameerikast, Ester Chacon Lõuna-Ameerikast ja Anu Raud Euroopast. Teistest maailmajagudest ei saanud naised kohale sõita, ütles loomelaagri organisaator Mark Soosaar.

Naised töötavad Anu Raua talus Käärikul, kust siirduvad homme Kihnu ja nädala teisel poolel Pärnusse, kus nende looming jõuab publiku ette kõrvuti Aasia kunstniku Thraya Al-Baqsmi töödega. Al-Baqsmi tööd on juba Pärnu muuseumis üles riputatud, ütles Soosaar. (ETA)

Tagasi üles