«60 minutit», 10. september, Kanal 2
Tiit Madet on püütud meediast ju isegi maha kanda, aga seda kindlasti meediavälistel põhjustel. Tüüpiline saatus mehe jaoks, kes liiga kaua poliitikas olnud.
Aga niisama lihtsalt teda ei murra. Omal ajal just ETV väliskommentaaridega tuntuks saanud mees Made on kindlasti märk, mis sobib ekraanile ka praegu. Selles võis veenduda eile õhtul Kanal 2s, kus ta rahulikult ja muhedalt rääkis kokku USA ülipopulaarse kanali CBS sarja «60 minutit» avabuketi süþeed.
Huvipakkuvaim nendest oli kindlasti emigratsiooni pagenud Venemaa ärihai ja poliitiku Boriss Berezovski teleportree. Päris vett ei pea aga Made väide, et Eesti ajakirjandus on selle mehe, ülimalt olulise ja kindlasti ajastutüüpilise tegija peaaegu maha maganud. Temast on kirjutatud ohtralt ja tema endagagi on eesti ajakirjanikud mõnda puhku rääkinud.
Rassismiteema (Aafrika riikide tärganud soov valgetelt kunagise orjapidamise eest kahjuraha sisse nõuda) puhul mõtlesin endamisi, kas Made lõpetab oma kommentaari niimoodi, nagu mina tema puhul oletasin. Lõpetas küll! Ta arvas, et võiks proovida Moskvalt okupatsioonikannatuste eest hüvitist küsida.
Nii või teisiti on Kanal 2 sisse toonud huvitava saate inimestele, kellel on maailma asjade vastu huvi ja ka vaba aega nendesse süüvida. Nende vahendamiseks on saatejuhi valik lask kui mitte kümnesse, siis üheksasse kindlasti.
Made on keskmisele ja vanemale põlvkonnale märk nende endigi püsivusest.
Mõnele nooremale aga ehk huvitav avastus, et ka erakanali ekraanile sobib mõni küpsemas eas keskne kommentaator päris kenasti.