1930.-1970. aastatest pärinevate fotode autor on Ago Jõger, kes jättis pildikogu abikaasa Elgale. Too andis pildid omakorda Laurile, et väärtusliku moega kogu kaduma ei läheks.
«Televisiooniarhiiv on neile õige koht,» arvab Laur. «Muidu need lihtsalt kaoksid või visataks ära - õiges kohas on need pildid aga väärtuslikud.»
Laur ise pole pilte üle lugenud. Teab vaid, et oli kaks karbitäit fotosid. Fotograaf Jõger, enamiku piltide autor, oli Lauride peretuttav. Lauri mäletamist mööda tegutses Jõger enne sõda amatöörfotograafina, pärast sõda asus piltnik aga tööle Parikaste ateljeesse Tallinnas Kuninga tänaval. Kui Laur 1953. aastal abiellus, siis pulmapildi tegi Jõger ise. Rohkem pole Laur ses ateljees poseerinud. Pole juhust olnud.
Seevastu lavainimesed sattusid tollesse populaarsesse ateljeesse ühtevalu. Estraadilava heledaimad tähed Eino Baskin ja Lia Laats räägivad, et teatriühing saatis staare alatasa ilupilte tegema. Pärast rändasid pildid müüki nii kioskitesse kui teatritesse. «See kikilipsudega pilt!» hüüatab Baskin. «Seda fotot - mina ja Järvet - müüdi paljudes kohtades. Väga levinud pilt.»
Baskini sõnul on kikilipsudega kaunismeeste foto pärit ajast, mil oli tema ja Järveti lavalisi hiilgeaegu: ajavahemik 1953-1957, mil kaks meest andsid mitu tuhat kontserti. Austajate parved võisid sel ajal austatute foto riiuliäärele paigutada. Heal juhul õnnestus näitlejatelt autogrammgi kätte saada.
«Vanasti oli teatris piltide laud, kus müüdi piltpostkaarte etendustest ja näitlejatest,» lausub Ülle Ulla. Lia Laatski mäletab, et teatrites müüdi piltpostkaarte mis mühises. Ning teatriühing kandis hoolt, et publikulemmikutest pilte jaguks. Pehme joonega iluülesvõtteid Parikaste ateljeest.