Kuidas on läinud senised kontserdid?
Alati on olnud väga tore.
Olete üsna viljakas plaadistaja, vähemalt kaks plaati aastas, seejuures on need kõik üpris erinevad: koostööd ülimalt eripalgeliste muusikutega. Kas tunnete ka ise end produktiivsena või võiksite rohkemgi plaate teha?
Viimastel aastatel on tulnud kolm või neli plaati aastas. Ma ei oska öelda, kas seda on palju või vähe, igal plaadil on oma lugu ja põhjus ning need on täiesti erinevad. Mulle meeldib muusiku elukutse juures, et saan endale ise mängupartnereid valida ning suurepäraste muusikutega koos töötamine on väga inspireeriv ja tihti ka tulemusrikas.
Žanripiirangud ei ole mulle olulised, pealtnäha erinevatel esteetikatel on tihti päris palju ühist. Näiteks olen viimasel ajal mänginud palju Johann Sebastian Bachi muusikat, mis on oluliselt mõjutanud seda, kuidas jazz'i esitan.
Samuti arvan, et hea rock- või popmuusika põhineb sarnaselt jazz'iga spontaansusel ja vabal vaimul. Jazz-muusiku elukutse definitsioon on minu jaoks osata hetkega ette kanda muusikat, mis parasjagu pähe tuleb, stiilist sõltumatult.
Milline on jazz'i-plaatide turg meil ja maailmas? Kas füüsilisi plaate ikka ostetakse?
Plaatide müük sõltub suuresti artisti aktiivsusest. Kui tegevust on palju ja nimi nähtaval, siis ostetakse, kui tegevust pole, siis on keerulisem. Üldiselt tundub mulle, et digitaalne müük on jazz'is jätkuvalt marginaalne, seega ei saa füüsiliste plaatide tähtsust alahinnata.
Oktoobri tippsündmus ongi «Beach Party» esitlused Eestis, kus meie duoga ühinevad veel Laura Põldvere, improkoor Häikijad Anne-Liis Polli dirigeerimisel ja metallikunstnike ansambel Postinstrumentum. Nagu osalejate pikast nimekirjast näha, plaanime esitada midagi pöörast ja pompoosset.
Pikemas perspektiivis on plaanis mitu rock'i-projekti, töö käib!