Juhtus ka koomilisi apse. «Anti välja plaat, millel oli ülisuures venekeelses kirjas: «Eesti muinasjutte loeb Mari Möldre.» Ümbrise alumises nurgas oli küll pisikeses kirjas, et ettekanne on eesti keeles, kuid inimesed seda ei märganud. Plaate tehti suur tiraaž ja saadeti üle terve Nõukogude Liidu laiali,» meenutab Pedusaar.
«Neid prohmakaid oli rohkem, kuid üks suurematest oli, kui Moskva toimetaja arvas pealkirja järgi ekslikult, et «Jevgeni Onegin» kujutab endast ooperimuusikaga plaati. Sellele määrati kohutav tiraaž ning saadeti jälle mööda liitu laiali. Tuli välja hoopis, et tegu oli eestikeelse sõnalise plaadiga…»
Firma Melodija korraldas üleliidulisi helirežissööride mõõduvõtmisi. Näiteks toimusid 1985. aasta 20.–24. maini Moskvas traditsiooniline helirežissööride konkurss, kus olid esindatud üleliiduline heliplaadistuudio (koos Kiievi filiaaliga), Leningradi, Tallinna, Riia, Vilniuse, Thbilisi, Taškendi ja Almatõ stuudiod. Konkursil anti kuus auhinnalist kohta, kaks neist tõi Eestisse Tallinna heliplaadistuudio helirežissöör Enn Tomson.
Joann Juštšuk jäi heliplaadistuudio vastutavaks toimetajaks ja eestvedajaks kuni vanaduspensionile siirdumiseni 30. novembril 1979. aastal. 26. jaanuaril 1990. aastal lahkus eesti muusika ja sõnakunsti jäädvustamiseks hindamatu töö ära teinud mees meie hulgast.
Hiljem oli sellel ametikohal lühiajaliselt Endel Pillau, pärast teda jätkas helisalvestusstuudio peatoimetajana Endel Ruht.
Edasi võttis ohjad üle Mart Maripuu, kes oli ametis 1991. aasta aprillini, mil stuudio järglasena moodustati aktsiaselts Forte, kus Maripuu töötas 2008. aasta lõpuni.
Tallinna stuudio kontor asus 1985. aasta juunist Tallinna vanalinnas Niguliste (end Kuninga) tänaval ja stuudio heliloojate liidu majas. Kuninga tänavalt oldi sunnitud välja kolima, sest ruumid tuli vabastada.
Kui palju täpselt lindistusi tehti, seda ei tea keegi, sest praegu filmiarhiivis (varasema nimega Eesti NSV Filmi-, Foto- ja Fonodokumentide Riiklik Keskarhiiv ehk ENSV FFFRKA) töötava Sirje Olderi sõnul on andmed kuni 1967. aastani kohati lünklikud – arhiiv on oma asukohta muutnud, samuti on kolinud nii Tallinna helikassetitehas kui ka Tallinna heliplaadistuudio, mis sai 1975. aastal tehase üheks jaoskonnaks. Kolimise käigus läks kaduma nii helilinte kui ka dokumentatsiooni.
Kui lugeda kokku suured ja väikesed plaadid, siis andis Tallinna heliplaadistuudio (kasutades ka Eesti Raadio fonoteegi salvestisi) ligi kolmandiku sajandi eksisteerimisaja jooksul välja materjali umbes 1000–1100 plaadi jagu.