Noorteromaani konkurss tõstatas sallimatuse probleemi
Vaata ERR.ee videot!

Kirjastuse Tänapäev noorteromaani võistluse võitjate autasustamine. Pildil on II preemia pälvinud Ketlin Priilinn auhinnalepingut sõlmimas kirjastuse Tänapäev juhi Tauno Vahteriga.

FOTO: Peeter Langovits

Noored kirjanikud saavad ainest eestlaste sallimatusest, selgus noorteromaani konkursi parimate premeerimisel.

Kirjastuse Tänapäev noorteromaani võistluse võitjate autasustamine. Pildil on I preemia pälvinud Reeli Reinaus sõlmimas kirjastuslepingut kirjastuse Tänapäev juhi Tauno Vahteriga.

FOTO: Peeter Langovits

Kirjastuse Tänapäev noorteromaani võistluse võitjate autasustamine. Kirjastuse peatoimetaja Tauno Vahter.

FOTO: Peeter Langovits

Kirjastuse Tänapäev ja Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse korraldatud konkursile laekus rohkem töid kui kunagi varem, noorteromaan on Eestis probleemromaan, ütles «Aktuaalsele kaamerale» konkursi üks korraldajatest, kirjastuse Tänapäev juht Tauno Vahter, kes võttis sel aastal vastu kolm korda rohkem töid kui eelmisel korral, vahendas ERR Uudised.

«Noorte keelekasutus oli läinud kaasaegsemaks, keskmine tase oli natuke tõusnud ja esimese otsa tööde hulgas oli ka uuemaid teemasid,» rääkis Vahter.

Üheks uueks teemaks on rassism - Reeli Reinaus kirjutas poisist, keda koolis kiusatakse sest ta ema on valge ja isa mustanahaline, see käsikiri pealkirjaga «Must vares» pälvis noorteromaani konkursil esikoha.

Teise koha pälvinud Ketlin Priilinna käsikiri «Sefiirist loss» jutustab homoseksuaalse poisi kiusamisest koolis.

Tagasi üles