Tartumaal Laeva jõel purustas tulvavesi vana puusilla, kandis selle rusud 300–400 meetrit allavoolu asuva uue raudbetoonsilla alla, et siis sedagi kaasa haarates jäädavalt veevoogudesse kaduda.
Valgamaal sattus hädaohtu 1915. aastal valminud Tõlliste 61,3 meetri pikkune raudbetoonsild. Vesi ujutas selle üle ja hakkas voolama üle maantee, kattes selle kuni kuue jala (üks jalg = umbes 0,3 meetrit) sügavuse veekihiga.
Hommikul laadale sõiduks jõe kaldale kogunenud enam kui 30 hobusemehest uljamad tegid küll katset veevoolust läbi sõita, kuid nähes olukorra tõsidust, pöördusid teiste abiga kaldale tagasi. Silla päästmiseks kaevati läbi silla otste juurde jäävad maanteelõigud ja nii õnnestus pealetungiv vesi sillast mööda juhtida.
Rängalt sai tulvavete tõttu kannatada Mõniste ümbruskond, kus Mustjõe veetase tõusis nii kõrgele, et ujutas viie kilomeetri ulatuses üle lähedalasuva maantee, uuristades sellesse kuni pooleteise meetri sügavused vaod.
Kõige enam kannatasid suurvee all siiski Pärnu- ja Viljandimaa piiril asuvad madalad soised alad. Sealse olukorraga tutvumas käinud Sisevete uurimise büroo juhataja Vellneri sõnul oli Tori, Riisa ja Tõramaa külas vee all umbes sada majapidamist.
Kohati ulatus vesi aknaraamideni, kohati oli mõni maja isegi katuseräästani vees. Nii mõneski talutoas võis näha harukordset vaatepilti: vesi ulatus aknani, kaetud söögilaud oli lauatahvlini vees. Laua äärde olid ehitatud tellingud, millele asetatud toolid. Söömine oli aga kaunis riskantne, sest toolid vabisesid vähimagi liigutuse juures ja ähvardasid sööjad külma vette pillata. Ahju ja usteni viivatel purretel jooksid lapsed ja mängisid «pardijahti». Isa istus ahju peal, tõmbas piipu ja vaatas laste mängu.