T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nikolai Aleksejev lahkub ERSO peadirigendi kohalt

Kadri Ratt
Facebook
Comments
Nikolai Aleksejev
Nikolai Aleksejev Foto: ERSO

Nikolai Aleksejev annab reedel oma viimase kontserdi Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) peadirigendina.

ERSO lõpetab oma 83. hooaja ning piduliku vene muusika galaga pannakse väärikas punkt ka Nikolai Aleksejevi üheksa-aastasele peadirigendiajale.

Esituseke tulevad Tšaikovski Viiulikontsert Prantsuse viiulivirtuoosi David Grimali soleerimisel ning Rahmaninovi suurteos «Kellad».

ERSO direktori Andres Siitani sõnul on Eesti esindusorkestri ja Nikolai Aleksejevi koostöö on olnud viljakas ja meeldejääv nii publikule kui ka muusikutele. Lisaks arvukatele ette kantud suurvormidele nagu näiteks Schönbergi «Gurre-laulud», Mahleri 8. sümfoonia ja Šostakovitši 13. sümfoonia, käis orkester koos Aleksejeviga ka kahel pikal välisturneel: 2003. aastal Itaalias ja 2009.aastal  Ameerika
Ühendriikides.

Aleksejev on saanud oma töö eest riigi esindusorkestriga Valgetähe III klassi teenetemärgi 2006. aastal ja tänavu pälvis ta Eesti kultuuripreemia.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles