NO99 ühekordne aktsioon «Ministri viimased päevad» oli tähelepanuväärne kiire reageeringu ja tabavuse poolest. Kindlasti jääb seegi ettevõtmine, «hüsteeria ühes vaatuses», NO99 ajaloos üheks teetähiseks. Kokkuvõtvalt võib aga öelda, et NO99s repertuaarile andsid eelmisel aastal tooni sel kevadel lavakunstikooli lõpetavad noored.
Kursust juhendava Tiit Ojasoo töö tulemusena on lavale astunud mitu uut omanäolist näitlejat. Risto Kübarale omast hapruse ja jõu haruldast kooslust näitab oma mängus Panso-preemia saanud Jörgen Liik, samuti võiks meelde jätta Ragnar Uustali, Reimo Sagori, Rea Lesta ja Kärt Tammjärve nimed.
Noored on pead tõstnud ka Tallinna Linnateatris. Peanäitejuht Elmo Nüganen ongi lõppenud aastat nimetanud üleminekuajaks, mil võib-olla ei jõua lavale kõige tugevamad lavastused, ent selline ajavahemik on hädavajalik tuleviku silmas pidades.
Üks linnateatri populaarne, igati õnnestunud ja soovitamist väärt lavastus ongi uut publikut saali toonud noortekas «Lantimiskunstnikud» (Paavo Piik, Diana Leesalu). Head nalja, eriti noortele, pakub ka «Skangpoomijad» (Andrus Vaarik).
Linnateatri noored teevad ka iseseisvat komöödiateatrit, Kinoteatri sildi alla etenduvate stand-up’ide «Võidab see, kellel on kõige hullem mees» ja «Manifest» taga seisab Paavo Piik koos teiste tegijatega.
Kinoteatri viimane aktsioon «Manifest 2: Rajuelu» pani Kanuti Gildi saalis publik lausa pisarateni naeru rõkkama, pakkudes lisaks kõigele muule ka kultuurikriitikute-teoreetikute Mihkel Kunnuse ja Meelis Oidsalu kabepoksimatši. See aktsioon oli ühekordne, kuid aprillis peaks samadelt tegijatelt lavale jõudma «Manifest 3», mida reklaamitakse kui petitsiooni pereväärtuste vastu.