Romaanivõistlus sai ajaloo suurima auhinnafondi

2015. aastal korraldab Eesti Kirjanike Liit romaanivõistluse, mille auhinnafond on Eesti läbi aegade suurim -  8000 eurot.

Sellekohase lepingu allkirjastasid täna Tammsaare muuseumis Eesti Kirjanike Liit ja eraettevõtete Go Travel, Penosil ja Liviko esindajad.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlused hakkavad toimuma üle aasta ning oodatud on eestikeelsed algupärased ja seni avaldamata proosatekstid, mille maht on vähemalt 200 000 tähemärki. 2015. aasta romaanivõistlusel osaleva käsikirja esitamise tähtaeg on 1. veebruar 2015.

«Peaaegu aasta on nüüd kõigil aega, et tulla lagedale suurepäraste tekstidega. Kui ka esimesel aastal epohhiloovaid romaane välja ei ilmu, siis auhinnafondi suurus lubab esikohale tulnud kirjanikul võtta segamatult aega uue teose kirjutamiseks ning sellest võistlusest saame ehk seemne eesti kauaoodatud suurele romaanile,» ütles romaanivõistluse korraldaja, Eesti Kirjanike Liidu juhatuse liige Peeter Helme."

Romaanivõistluse žürii on kaheksaliikmeline ja sellesse kuuluvad Kirjanike liidu esimees Karl Martin Sinijärv, kirjanike liidu juhatuse liikmed, romaanivõistluse korraldajad Tiit Aleksejev ja Peeter Helme, kirjanikud Kärt Hellerma ja Eeva Park, kirjastaja ja tõlkija Eva Luts, Linnateatri näitleja, EMTA lavakunstikooli õppejõud Anu Lamp ja kirjandusteadlane, Tallinna Ülikooli professor Rein Veidemann.

Romaanivõistlusel osalevad käsikirjad jõuavad žürii lugemislauale anonüümselt, kuid iga autor saab pärast tulemuste väljakuulutamist igalt žürii liikmelt personaalse tagasiside.

Romaanivõistluse taasellukutsumise lepingule kirjutasid alla Eesti Kirjanike Liidu juhatuse esimees Karl Martin Sinijärv, Go Travel AS-i nõukogu esimees Tiit Pruuli, Penosil Eesti OÜ juhatuse esimees Jaan Puusaag ja AS Liviko juhatuse esiemees Janek Kalvi.

«Romaane on kirjutatud ja loetud tuhat aastat, on tore toetada igavikulisi projekte,» ütles reisibüroo Go Travel nõukogu esimees Tiit Pruuli.

Tagasi üles