T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Arhitektide liidu uueks esimeheks valiti Indrek Allmann

Helen Mihelson
Facebook
Comments
Indrek Allmann.
Indrek Allmann. Foto: Reio Avaste

Täna peeti KUMU suures auditooriumus Eesti Arhitektide Liidu üldkogu, mille raames valiti liidule järgnevaks kaheks aastaks uus esimees, 20-liikmeline eestseisus ning anti välja teenetemedalid parimale ehitajale, tellijale ja publitsistile. Arhitekide liidu esimeheks valiti Indrek Allmann.

Ametist lahkuv ning liidu juhatuses jätkav Peeter Pere loodab, et nelja aastaga suudeti rajada tugev platvorm arhitektuurist arusaamise parandamiseks, vahendas Eesti Arhitektide Liidu kommunikatsioonikonsultant.

«Buumi ajal olime pildil, kuid sellele järgnenud karm argipäev pole arhitektuurikultuurile nii jätkusuutlik olnud,» nentis Pere, soovides uuele esimehele edu hetkepositsiooni oluliseks parandamiseks.

Indrek Allmann osutus valituks 97 poolthäälega ning rohkem kandidaate esimehe kohale ei olnud seatud.

Indrek Allmann ise peab Eesti Arhitektide Liitu üheks vanimaks ühiskondlikuks organisatsiooniks Eesti Vabariigis. «Pean lähiaastate olulisimaks eesmärgiks arhitektuuriteenuste ekspordi suurendamist ning läbi selle ka professiooni tugevdamist Eestis. Siseriiklikul tasandil vajab lahendamist küsimus, mil viisil oleks riigil võimalik senisest enam häid arhitekte kaasata meid ümbritseva ruumi kvaliteedi suunamisse,» toob Allmann esile tähtsamad suunad algavas ametis.

1972. aastal sündinud Indrek Allmann omandas arhitektuurialase kõrghariduse Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri osakonnas. Alates 2004. aastast töötab Allmann juhtivarhitektina ning partnerina Arhitektuuribüroos Pluss OÜ.

Allmanni tuntumad tööd on Nordic Hotels Forum ja Hotell L’Ermitage Tallinnas, Tulbi-Veeriku korterelamud Tartus, Kentmanni 6 äri- ja eluhoone Tallinnas ning mitmed huvitavad eramud üle Eesti.

Indrek Allmann on Eesti Arhitektide Liidu liige alates 1999. aastast. Alates 2000. aastast kuulub ta liidu eestseisusesse ning aastatel 2006-2010 täitis liidu aseesimehe kohuseid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles