Kultuurisoovitused

Muuseumiööd külastas 75 000 huvilist

Muuseumiöö Eesti kirjandusmuuseumis (pildil ringkäik Lilla Daamiga (Krista Ojasaar))

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Eile toimunud järjekorras kuuendast üle-eestilisest Muuseumiööst võttis esialgsetel andmetel osa ligikaudu 75 000 tuhat inimest, mis võib korraldusmeeskonna sõnul olla ka uus publikurekord.

Muuseumiöö selleaastane teema «Öös on tähti» inspireeris muuseume kokku panema põnevaid ööprogramme taevatähtede, sporditähtede, kirja-, muusika- ja filmitähtede teemal, teatas ürituse kommunikatsioonijuht.

Mitmel pool valiti koos publikuga kollektsioonidest välja täht-museaale, eriti mitmekesine oli lastele mõeldud sündmuste kava. Muuseumiöö koordinaatorite Laura Kipperi ja Külli Lupkini sõnul jäi sel Muuseumiööl varasemate aastatega võrreldes silma oluliselt rohkem mehi, noori muuseumihuvilisi ning ka vene keelt kõnelevat publikut.
Kokku lõi selleaastasel Muuseumiööl aasa üle 130 muuseumi, lisaks mitmed arhiivid, näitusepaigad, samuti kirikud ja ajalooseltsid. Muuseumid avasid tasuta külastusteks oma uksed kell 18st 23ni.

17. mai õhtul toimus Eestis ka üks Euroopa muuseumide aasta suursündmusi. Tallinnas Euroopa muuseumiauhindade galal anti üle parima Euroopa muuseumi tiitel, mille sellel aastal võitis Türgis Istanbulis asuv Masumiyet Müzesi, ent ka Eesti Meremuuseumi Lennusadam sai kohtunike poolt eraldi esile toodud.
Muuseumiööd korraldavad igal aastal koos Eesti muuseumid ja Eesti Muuseumiühing ning ICOM Eesti. Esimesel korral oli muuseumiöö juhtlauseks «Öös on asju», 2010. aastal «Öös on lugusid», 2011. aastal «Öös on aardeid», 2012. aastal «Öös on kino» ja 2013. aastal «Öös on inimesi».

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles