Hilisem suhtumine Planti soolokarjääri on, nagu see karjäär isegi, käinud mõõdukate lainetega üles-alla. Plantile, täpsemalt tema häälele, ei sobi minu meelest eriti hästi popilik cool (kuigi mõned laulud tema 1990ndate popilikumatelt plaatidelt on päris head) ega kantrilik maalähedus.
See on muidugi maitse küsimus – Alison Kraussiga tehtud plaati võivad kriitikud kiita palju tahavad, minu võõristust kantri suhtes, õigemini Planti rolli suhtes kantrilauljana see ei kahanda. Minu meelest on Planti hääl lihtsalt toores jõud ja kui see maitseka sordiini alla panna, on tegemist haruldaste maavarade raiskamisega.
Aga oma uue bändiga The Sensational Space Shifters (mis on kahtlaselt sarnane tema nullindate bändiga The Strange Sensations) rokib Plant jälle ennast tagasi hoidmata ja see teeb rõõmu.
Tallinna kontsert algas kohe dünaamilise (ja üsna originaalitruu) Zeppelini-kaveriga («Babe I’m Gonna Leave You»). Seejärel üks Planti sooloaastate võimsamaid laule «Tin Pan Valley». Kolmandas loos, delta-bluusis «Spoonful» toodi lavale Juldeh Camara (Gambiast) pluss mõned pillid, millele kohe esimese hooga, ilma guugeldamata, nime anda ei oskagi ja algas ... hõimupidu.
Iga õige tuuritav bänd ongi oma olemuselt ju tegelikult rändhõim. Ja Plant jättis igati väärika hõimuvanema mulje. Kauni (naiste)mehe lokikeerutamine, mida ta veel kümmekond aastat tagasi hetketi laval harrastas, on asendunud nõialiku manamisega (vahepeal suunas ta vist sujuvate liigutustega lava-chi’d publikusse?), mis, olgem ausad, sobibki 65-aastasele hallipäisele härrasmehele paremini.