Jaak Joala saadetakse viimsele teele 1. oktoobril

Mirjam Mäekivi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaak Joala
Jaak Joala Foto: Peeter Langovits

Eile surnud legendaarse muusiku Jaak Joala ärasaatmine lähedaste inimeste osavõtul toimub 1. oktoobril Tallinna Metsakalmistu kabelis, teatas Eesti Esitajate Liit.

Eesti Esitajate Liidu järelehüüe

Lahkunud on armastatud laulja ja pikaaegne Eesti Esitajate Liidu juhatuse esimees Jaak Joala.

Lapsepõlves põhiliselt automootorite vastu huvi tundnud Jaak Joala alustas muusikateadlasest ema ja muusikust isa soovil flöödiõpinguid, kuid tema kutsumus ja andekus avanesid hoopis levimuusika valdkonnas.

Lauljana hakkas Jaak Joala tuntust koguma juba varajases nooruses – 16-aastaselt esines ta ansambliga Kristallid esmakordselt ETVs ning 18-aastaselt lõi bassimängija ja lauljana kaasa populaarses ansamblis Virmalised.

Peagi muutus Jaak Joala armastatud esitajaks paljudele tollastele tuntud laulukirjutajatele, kelle arvukat loomingut ta läbi aastakümnete esitas ja meist paljude südamesse laulis.

Viimased 15 aastat tegeles Jaak Joala Eesti Esitajate Liidu juhatuse esimehena pühendunult lauljate huvide edendamisega ja popmuusika arendamisega Eestis.

Jääme mäletama Jaak Joalat kui anderikast isiksust, suurepärast muusikut ja head sõpra.

Lähedastega ärasaatmine 1. oktoobril kell 14 Tallinna Metsakalmistu kabelis.

Märksõnad

Tagasi üles